ایران خاك دلیران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 08:30 الی 9 صبح به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

ايران خاك دليران

كسب رتبه اول فرهنگی كشور توسط اداره كل ورزش و جوانان استان قم

مدیركل ورزش و جوانان استان قم گفت: رتبه اول فرهنگی كشور بین تمام اداره كل‌های ورزش و جوانان را با 1132 برنامه فرهنگی، ورزشی كسب كردیم.

1402/08/24
12:17

ابراهیم سانی‌خانی مدیر كل ورزش و جوانان استان قم در گفت‌وگو با برنامه ایران خاك دلیران رادیو ورزش بیان كرد: پاداش‌های مسابقات قهرمانی و جهانی از طریق هیئت‌های ورزشی به قهرمانان پرداخت شده است. این پاداش‌ها با توجه به اعزام‌ها و رنج قهرمانی انجام گرفته است.

سانی‌خانی ادامه داد: باتوجه به اینكه مسیر قهرمانی هم هزینه دارد، ما برای بازی‌های هانگژو ماهیانه مبلغی را به عنوان مكمل و رفت و آمد به ورزشكاران پرداخت می‌كردیم. این مبلغ حتی به كسانی كه شانس قهرمانی و ورود به تیم ملی را داشتند هم پرداخت می‌شد.

مدیركل ورزش و جوانان استان قم در مورد پوشش هزینه‌های این استان اظهار كرد: با توجه به اینكه صنعت قم نسبت به بعضی استان‌ها صنعت وسیعی نیست. با این وجود اسپانسرهایی برای فوتسال، كشتی و بدمینتون داریم. همچنین شركت‌های تولیدی و خیرین ورزشیار هم كمك‌های خوبی به هیئت‌های ورزشی می‌كنند.

سانی‌خانی افزود: نگاه قم رو به ورزش و استعدادیابی است. ورزش قم رو به رشد است. ما از 5 ورزشكاری كه به بازی‌های آسیایی فرستادیم سه مدال طلا، نقره و برنز گرفتند. در سال 1401، 117 مدال بین المللی كسب كردیم. در بازی‌های آسیایی اگر از دختران و پسران قم بیشتر استفاده می‌شد، مدال‌های بیشتری می‌گرفتیم.

وی گفت: با تمام قدرت حامی قهرمانان و ورزشكاران هستیم. دوتا از ملی پوشان فوتبال و دوتا از دخترها در تیم بانوان هاكی روی یخ با وجودیكه قم اسكی هم ندارد، در تیم ملی هستند.

مدیر كل ورزش و جوانان استان قم اضافه كرد: رتبه اول فرهنگی كشور بین تمام اداره كل‌های ورزش و جوانان در سال 1401 را كسب كردیم. با 1132 برنامه فرهنگی و ورزشی كه توسط هیئت‌های ورزشی و ادارات انجام شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در برنامه روایت پیشرفت میزبان وزارتخانه‌های كشور هستیم كه وزارت ورزش و جوانان هم در این برنامه حضور دارد. این برنامه در موزه انقلاب اسلامی قم در حال برگزاری می‌باشد.

برنامه ایران خاك دلیران از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8:30 از شبكه رادیویی ورزش موج اف‌ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ایران خاك دلیران