ایران خاك دلیران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 08:30 الی 9 صبح به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

ايران خاك دليران

تمدن: تحصیل و اشتغال مطالبه اصلی ورزشكاران است

برنامه ایران خاك دلیران امروز(24شهریور) وضعیت ورزش بانوان استان چهارمحال بختیاری را بررسی كرد.

1401/06/23
09:42

تمدن معاون توسعه ورزش بانوان استان چهارمحال بختیاری در گفتگو با برنامه ایران خاك دلیران در خصوص ورزش بانوان این استان اظهار كرد: در والیبال نشسته، تنیس روی میز، قایقرانی، تیراندازی و جودو در تیم ملی عضو داریم.

تمدن مهمترین مطالبات ملی پوشان را این گونه بیان كرد: مهمترین مطالبه در زمینه اشتغال است. ورزشكاران عمرشان را برای ورزش می‌گذراند و دوران قهرمانیشان محدود است و خواستار شاغل شدن در نهادهای دولتی هستند. در بحث تحصیل نیز شرایط ویژه‌ای دارند و خواستار توجه هستند چون تمام مدت در تمرین و اردو هستند.

وی درباره سرانه ورزشی پایین استان افزود: به دلیل كمبود سرانه ورزشی استان، هیئت های ورزشی به زیرساخت های نهادهای دولتی رو آورده اند. هر هیئت علاوه بر ورزش قهرمانی دنبال توسعه ورزش خود در بین عموم مردم است. در پارك ها بیشتر برای شناخت بیشتر و رایگان كار می‌شود. كانال ارتباطی خوبی با شهرداری‌ها داریم، هماهنگ كردیم كه در فضاهای سرباز فعال باشیم.

تمدن در خصوص ورزش روستایی و عشایری تصریح كرد: تعدد روستاها در این استان بالا است. هشتصد روستا داریم. تا حالا 420 خانه ورزشی افتتاح كردیم. در بخش آموزش مربی كمی مشكل داریم چون هزینه ها بالا است و روستاییان توان مالی كمی دارند. اگر سرمایه گذاری برای آموزش رایگان شود بسیار خوب است چرا كه فرستادن مربی از شهر به روستا هزینه‌بر است.

برنامه ایران خاك دلیران هر روز ساعت 8:00 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ایران خاك دلیران