ایران خاك دلیران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 08:30 الی 9 صبح به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

ايران خاك دليران

چهار هدف كلان برای ورزش بانوان در استان فارس

ایران خاك دلیران امروز به وضعیت ورزش بانوان در استان فارس پرداخت.

1401/04/28
09:38

به گزارش رادیو ورزش؛ فریبا خالدی معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان استان فارس در مورد وضعیت ورزش بانوان این استان گفت: ما چهار هدف كلان را پیگیری می كنیم. افزایش سهم بانوان در ارتقای سلامت و افزایش سهم بانوان در بهبود فرهنگ، افزایش سهم بانوان در ارتقا هویت و اقتدار ملی، افزایش سهم بانوان در رونق اقتصادی.

خالدی بیان داشت: در بخش توسعه ورزش همگانی با شعار "هر روز ورزش بانوان یك رویداد" ، یك روز بدون رویداد هم نداریم و هر روز در اقصی نقاط استان فارس برنامه داریم.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان استان در مورد توسعه ورزش روستایی تصریح كرد: 270 روستا را در طرح بشری 2 در نظر گرفتیم . مخاطبان هدف دختران جوان مستقر در روستا هستند. این برنامه تا آخر شهریور است. ما تجربه طرح بشری1 با 135 روستا در مرحله قبل داشتیم و با وجود كرونا در 85 روستا اجرا كردیم. طرح ساختار قامتی زنان و دختران روستایی را هم پیگیری می كنیم.

خالدی در مورد حمایت مالی از ورزش بانوان گفت: دیروز اردوی تیم ملی استعدادیابی دختران زیر 16 سال را داشتیم كه اسپانسرهای خوبی داشتیم. از آنجا كه ورزش بانوان در سالن ها است و زیاد دیده نمی شود حامیان مالی كمی وجود دارد. اما ما پشتكار داریم و تمام تلاش خود را می كنیم كه جذب بیشتر داشته باشیم.

وی در مورد بعد ورزش قهرمان و مطالبات ملی پوشان خاطر نشان كرد: در حال حاضر 103 نفر از بانوان استان فارس عضو تیم ملی هستند. اكثرا ملی پوشان ما بحث ایاب و ذهاب دارند. انتظار دارند فدراسیون همه هزینه ها را پرداخت كند ولی خب مشكلات مالی وجود دارد. برای توسعه ورزش بانوان استان از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهیم كرد.

برنامه ایران خاك دلیران شنبه تا پنج شنبه راس ساعت 8:00 دقیقه از رادیو ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ایران خاك دلیران