دانا: کمرانی: 8 بازیکن در 7 وزن را برای مسابقات قهرمانی جهان در شهر ریاض اعزام خواهیم کرد/ کشورهای دیگر تمایل به مبارزه با دختران ایرانی را دارند

سرمربی تیم ملی تکواندوی کشور گفت: طی 2 سال گذشته سطح تکواندوی بانوان ارتقاء پیدا کرده و سایر کشورها تمایل دارند که در این رقابت‌ها حضور و با دختران ایرانی مبارزه کنند.

1400/09/13
16:34

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان درباره مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: مسابقات از 4 تا 6 آذر ماه در شهر ریاض کشور عربستان به صورت G4 برگزار می‌شود. 40 امتیاز دارد. اتفاق خوبی برای شرکت کنندگان دارد چرا که بالاترین سطح ما غیر از المپیک، مسابقات جهانی که 60 امتیاز یا گرند پری که 40 امتیازی بود. این اولین مسابقاتی است که 40 امتیاز به آن اختصاص داده شده. میدان سخت ولی تجربه بسیار خوبی است. ما شرکت کنندگان را روزانه بررسی کرده و هر روز به تعداد آنان اضافه می‌شود.


وی از سطح این مسابقات و نحوه امتیازدهی گفت: این اولین باری است که این مسابقات برگزار می‌شود. این سطحی است که فدراسیون جهانی به مسابقات معتبر می‌دهد و هر کشوری که میزبان باشد می‌تواند از این شرایط استفاده کند. به دلیل اعتبار و اهمیت هر مسابقه این سطح اختصاص داده می‌شود. ما سال‌هاست که میزبان بازی‌های جام فجر هستیم ولی در این 2 سال سطح تکواندوی بانوان ارتقا پیدا کرده و سایر کشورها تمایل دارند که در این رقابت‌ها حضور و با دختران ایرانی مبارزه کنند.

وی از تعداد نفرات اعزامی افزود: ما 8 بازیکن اعزام ولی چون مسابقات به صورت آزاد است و تیمی محسوب نمی‌ شود به صورت انفرادی و در 7 وزن اعزامی خواهیم داشت. در وزن پنجم دو بازیکن خواهیم داشت. چند نفر از بازیکنان اولین مرتبه است که در این مسابقات شرکت می‌کنند. ما یک تیم جوان تر نسبت به سال گذشته داریم. بازیکنانی که اولین بار است در بخش بزرگسالان حضور پیدا کرده و خوش درخشیدند.

سرمربی تیم ملی تکواندوی کشور با اشاره به اسامی اوزان مختلف خاطرنشان کرد: ما در وزن یک چند مدعی داریم که می‌توانیم در آینده از آن استفاده کنیم. تیم ما تقریبا تیم امید محسوب می‌شود. در وزن یک سعیده نصیری، وزن دوم غزل کیانی که در مسابقات ترکیه دو دوره شرکت و مدال طلای سال 98 و نقره سال 99 را کسب کرده و قطعا از بازیکنان به نام خواهد بود. احتمالا ناهید کیانی را جا به جا و در وزن چهارم شرکت کند. زهرا شیدایی وزن چهارم، نرگس نوراللهی و کوثر اساسه در وزن پنجم، ملیکا میرحسینی وزن هفتم و زینب اسماعیلی در وزن هشتم شرکت می‌کنند.

او همچنین از وضعیت اردوی بازیکنان گفت: این افراد مدال آور جام فجر هستند. در حال حاضر به همراه 12 نفر در اردو هستیم. چند نفر حریف تمرینی بوده که از آینده داران هستند و باید به آنان بها دهیم. ما تا تاریخ 1 آذر ماه در اردو هستیم تا زمان اعزام به مسابقات فرا رسد.

کمرانی که با رادیو ورزش گفتگو می‌کرد، در پایان از درخواست خود برای مسابقات آتی ادامه داد: در این زمان کم درخواستی نداریم. امیدوارم برای مسابقات جهانی که در فروردین ماه سال آینده است، برگزاری مسابقه و اردوی مشترک با کشورهای به نام و صاحب مدال را فراهم نمایند.
انتهای پیام/

دسترسی سریع