دانا: هاشمی: با امتیاز کامل از گروه پنجره بسکتبال آسیا صعود می‌کنیم/ به‌دنبال صعود به جام جهانی هستیم

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: صعود به جام جهانی نخستین هدف ماست.

1400/06/23
21:58

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: صعود به جام جهانی نخستین هدف ماست.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛مصطفی هاشمی، سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان درباره برنامه‌های آتی تیم ملی اظهار داشت: ما یک برنامه کوتاه‌مدت و یک برنامه بلندمدت خواهیم داشت که در برنامه کوتاه‌مدت، لیگ را در پیش داریم که به خاطر فشرده بودن بازی‌ها نمی‌توان یک اردوی بلندمدت چه داخلی یا چه خارجی داشت.

وی این‌گونه ادامه داد: البته وقتی بازیکن‌ها در باشگاه‌های خودشان مشغول بازی هستند، تا حدودی آمادگی نسبی پیدا خواهند کرد که این آمادگی در زمان بازی‌های ملی نیز می‌تواند کمک کننده باشد. نهایتا ما باید هماهنگی تیمی را بین این بازیکنان ایجاد کنیم.
هاشمی درنوزد تغییر ترکیب تیم ملی بیان داشت: اولویت من با جوانان نخبه و بااستعداد بسکتبال است و البته امکان اشتباه در این ترکیب نیز وجود دارد، اما می‌توانیم روی جاه‌طلبی و افق بلند نگاه جوانان در تیم ملی حساب کنیم.
هاشمی درادامه پیرامون میزان شناخت از رقبای تیم ملی (قزاقستان، سوریه و بحرین) عنوان داشت: پنجره اول به دلیل عدم شناخت خیلی سخت است و به طور مثال شناخت ما درباره بحرین به چندماه قبل و بازی‌های گذشته این تیم بر می‌گردد اما پس از پنجره اول قطعاً شناخت ما بیشتر خواهد شد و مطمئن باشید اگر مشکل خاصی پیش نیاید، قطعا با امتیاز کامل از گروه خودمان صعود خواهیم کرد.
سرمربی تیم ملی بسکتبال درباره ترکیب اعضای کادرفنی تیم ملی نیز اذعان داشت: تقریبا در این خصوص به نتیجه کامل رسیده‌ایم و شاید یک نفر دیگر به عنوان مربی به تیم اضافه شود که البته باید رایزنی‌های آن صورت بگیرد.
وی در پایان گفت‌وگو با رادیو ورزش با مهم خواندن نقش رسانه‌ها در موفقیت تیم ملی گفت: هدف اول ما صعود به جام جهانی است و امیدوارم که با کمک تمام علاقه‌مندان به تیم ملی علی‌الخصوص رسانه‌ها، بتوانیم جایگاه شایسته تیم ملی را کسب کنیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع