برنا: هدف اول ما صعود به جام جهانی است/ اولویت من استفاده از بازیکنان جوان نخبه و با استعداد خواهد بود

مصطفی هاشمی سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان در گفت‌وگو با رادیو ورزش از برنامه‌های خود برای تیم ملی و ترکیب کادر فنی خبر داد.

1400/06/23
21:50

به گزارش برنا، مصطفی هاشمی، سرمربی تیم ملی بسکتبال در گفت و گو با برنامه جهان ورزش درباره برنامه های آتی تیم ملی بیان داشت: ما یک برنامه کوتاه مدت و یک برنامه بلند مدت خواهیم داشت که در برنامه کوتاه مدت ما لیگ را در پیش داریم که به خاطر فشرده بودن بازی ها نمی توان یک اردوی بلندمدت چه داخلی یا چه خارجی داشت.

او ادامه داد: البته وقتی بازیکن ها در باشگاه های خودشان مشغول بازی هستند تا حدودی آمادگی نسبی پیدا خواهند کرد که این آمادگی در زمان بازی های ملی نیز می تواند کمک کننده باشد و نهایتا ما باید هماهنگی تیمی را بین این بازیکنان ایجاد کنیم.

هاشمی درخصوص تغییر ترکیب تیم ملی افزود: اولویت من با جوانان نخبه و با استعداد بسکتبال می باشد و خب البته امکان اشتباه در این ترکیب نیز وجود دارد اما می توانیم روی جاه طلبی و افق بلند نگاه جوانان در تیم ملی حساب کنیم.

هاشمی در ادامه پیرامون میزان شناخت از رقبای تیم ملی (قزاقستان - سوریه - بحرین) اظهار کرد: پنجره اول بدلیل عدم شناخت خیلی سخت می باشد و بطور مثال شناخت ما درباره تیم بحرین به چندماه قبل و بازی های گذشته این تیم برمی گردد اما پس از پنجره اول قطعا شناخت ما بیشتر خواهد شد و مطمئن باشید اگر مشکل خاصی پیش نیاید قطعا با امتیاز کامل از گروه خودمان صعود خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی درباره ترکیب اعضای کادر فنی تیم ملی نیز گفت: تقریبا در این خصوص به نتیجه کامل رسیده ایم و شاید یک نفر دیگر بعنوان مربی به تیم اضافه شود که البته باید رایزنی های آن صورت بگیرد.

او با مهم خواندن نقش رسانه ها در موفقیت تیم ملی گفت: هدف اول ما صعود به جام جهانی است و امیدوارم که با کمک تمام علاقمندان به تیم ملی علی الخصوص رسانه ها، بتوانیم جایگاه شایسته تیم ملی را کسب کنیم.

هاشمی از نقش مربیان گذشته و تجربیاتشان گفت و نقش این افراد را در موفقیت تیم ملی دارای جایگاه بالایی دانست که باید همواره به تیم کمک و از اموزه های حرفه ای خود به تیم منتقل کنند.

دسترسی سریع