روزنامه اطلاعات: صالحی امیری: فشار غیرعقلانی دشمن وارد حوزه ورزش شده است

رئیس کمیته ملی المپیک معتقد است: مسائلی که امروز در ورزش داریم، ناشی از فقدان برنامه‌ریزی در دیروز است.

1400/01/17
11:06

سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سؤال که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری به‌مناسبت سال نو و اشاره به نگاه بلندمدت در موضوعات مختلف کشور، چگونه باید این نگاه را در حوزه ورزش به‌وجود آورد، تصریح کرد: مسائلی که امروز داریم، ناشی از فقدان برنامه‌ریزی در دیروز است. اگر امروز آموزش و پرورش ما مشکل دارد، دلیلش این است که ما دیروز برای این بخش برنامه‌ریزی بلندمدت نکردیم. نکته دوم این است که در دنیای امروز نگرش به آینده است.

وی ادامه داد: هر نظام اجتماعی از جمله ورزش که فاقد برنامه‌ریزی کوتاه، میان و بلند مدت باشد، هیچ‌گاه به اهداف نمی‌رسد و درگیر روزمرگی می‌شود. روزمرگی هم آن‌قدر جذابیت دارد که مدیر اساساً ‌به‌فکر آینده میان و بلند و حتی کوتاه مدت خود نباشد.

صالحی‌امیری خاطرنشان کرد: روش برنامه‌ریزی برای دستیابی به اهداف نکته بسیار مهمی است، گاهی ما روی کاغذ نکاتی را یادداشت می‌کنیم که آرمانگرایانه است. برنامه‌ریزی باید مبتنی بر واقع‌گرایی باشد. امروز در ورزش مشکلات و مسائل چیست، دیپلماسی ورزش مسئله ماست. فشار غیرعقلانی دشمن در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی وارد حوزه ورزش شده است. محروم کردن ایران از میزبانی در فوتبال یکی از این فشارها است.

رئیس کمیته ملی المپیک که با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش گفت‌‌وگو می‌کرد، افزود: ما نیازمند یک نظام برنامه‌ریزی هستیم. نخست باید دید مسئله‌های امروز و فردای ما کدامند. دوم، چه عواملی باعث بروز این مسئله شده‌اند. بعد از شناسایی علت، باید به ماهیت موضوع پرداخت و سپس به پیامدهای بحث می‌پردازیم، نهایتاً به راهبرد حل یک مسأله می‌رسیم و این یک نظام برنامه‌ریزی است.

دسترسی سریع