دانا: گرشاسبی: از نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال انتظارات زیادی داریم/ رئیس فدراسیون باید شجاع باشد

مدیرعامل پیشین باشگاه‌های پرسپولیس و پیکان گفت: رئیس آینده فدراسیون باید شجاعت داشته باشد و از دخالت های بیجا در امر فوتبال جلوگیری کند.

1399/12/04
10:19

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس، در خصوص شرایط برگزاری انتخابات فدراسیون اظهار داشت: خوشحالیم که تا به این لحظه یک مقدار آرامش بر روند برگزاری انتخابات حاکم است. انشالله همین آرامش تا سپری شدن انتخابات تداوم داشته باشد. متأسفانه ما در شعار خیلی قوی هستیم؛ اما در عمل به یک سری مسائل برمی خوریم. بعضاً در گذشته دیدیم که این روند عادی را به چالش بردند. خوشبختانه تا به این لحظه شاهد هستیم که این اتفاقات نیافتاده است.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس ویژگی هایی که رئیس فدراسیون باید دارا باشند را اینطور شرح داد: باید قدرت تعامل و مدیریت بر حواشی را داشته باشد. توان برقراری ارتباطات داخلی و بین المللی داشته باشد. توان جذب منابع مالی و اسپانسرهای مختلف با توجه به شرایط کنونی فوتبال اهمیت دارد. در برنامه های خود به فوتبالی ها اولویت بدهد و از آنها در بدنه فدراسیون استفاده کند. البته مسائل بسیار زیادی وجود دارد؛ اما اولویت های اصلی همین مواردی بود که ذکر شد.

وی که با رادیو ورزش گفتگو می‌کرد، تأکید داشت: انتظار جامعه ورزش این است که افراد با آگاهی، شجاعت، وجدان بیدار و شناخت رأی خود را به افراد بدهند. اولین توقع و انتظار رعایت انصاف و عدالت است. اگر برنامه ریزی صورت می گیرد و یا تأخیری در بازیها اتفاق می افتد با عدالت باشد.

وی ادامه داد: هیچ وقت مشخص نشد که تقسیم اعتبارات و درآمدهای تبلیغاتی که به چه شکل صورت می گیرد یا جرایمی که برای باشگاه ها لحاظ می شود، خیلی شفاف نیست.

مدیرعامل پیشین پرسپولیس در پاسخ به این سوال که این مشکلات از کجا نشأت می گیرد، تصریح کرد: این مشکلات یک بخشی به فدراسیون بر می‌‎گردد و بخشی هم دخالت می شود. نقش کمرنگ هیأت رئیسه و اعضای مجمع مسئله دیگری است که مطرح می شود. تا به حالا دید در فوتبال مجمع درخواست جلسه فوق العاده کند؟ رئیس آینده فدراسیون باید شجاعت داشته باشد و از دخالت های بیجا در امر فوتبال جلوگیری کند. در بحث بلیت فروشی هم دخالت های سیاسیون وجود داشت.

دسترسی سریع