دانا: ربیعی: درصدد افتتاح استادیوم جدید با چمن طبیعی هستیم/ چمن آزادی در ابتدا بلند بود

سرمربی تیم مس رفسنجان گفت: بازی اول مقابل استقلال چمن بسیار بلند بود؛ اما در بازی مقابل پرسپولیس که هفته گذشته انجام شد، چمن را کوتاه تر کرده بودند و شرایط بهتر شده بود.

1399/11/28
08:47

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد ربیعی سرمربی مس رفسنجان، در ارتباط با وضعیت زمین های چمن در طول مسابقات لیگ اظهار داشت: یکی از تیم هایی که همیشه از زمینش گلایه می شود، خود تیم ماست؛ به دلیل اینکه ما چمن مصنوعی داریم. البته درصدد این هستیم که هر چه سریعتر ورزشگاه تازه تأسیس مس رفسنجان را به بازیها برسانیم.

به هر حال لیگ حرفه ای است و اکثر تیم ها سعی کرده اند روی کیفیت ورزشگاه هایشان دقت کافی داشته باشند؛ اما نکته خیلی مهم تجهیز و نگهداری زمین است. این مسئله خیلی مهم است و با سطح کیفی زمین ارتباط موازی دارد؛ به طور مثال زمانیکه برف و باران می آید، بحث تمرینی به چه شکل خواهد بود.

ربیعی در گفتگو با برنامه "صبح و ورزش" رادیو ورزش تصریح کرد: متأسفانه تیم من جزء تیم هایی است که تعداد مصدومانش بیشتر از دیگر تیم هاست. دلیل اصلی اش هم تفاوت سطح تمرینی است؛ یعنی مدام از حالت مصنوعی به طبیعی و یا طبیعی به مصنوعی می رویم. این مسئله برای من بسیار دردسرساز شده است. در 4،5 بازی اخیر در هر بازی بین 3 تا 6 بازیکنم را نداشتم.

وی در خصوص وضعیت زمین دیگر باشگاه های لیگ برتری اظهار کرد: امسال 8 بازی بیرون خانه انجام دادیم. دو بازی در ورزشگاه آزادی با تیم های استقلال و پرسپولیس انجام شد و دو بازی هم در ورزشگاه شهید دستگردی و شهر قدس با پیکان و سایپا بازی داشتیم. بازی اول مقابل استقلال چمن بسیار بلند بود؛ اما در بازی مقابل پرسپولیس که هفته گذشته انجام شد، چمن را کوتاه تر کرده بودند و شرایط بهتر شده بود. زمین شهر قدس هم از لحاظ کیفیت مطلوب بود و بحث تجهیز و نگهداری رعایت شده بود.

سرمربی مس رفسنجان در معرفی ورزشگاه های مدرن کشور گفت: ورزشگاه فولاد آرنا، ورزشگاه بسیار شیک و مدرنی است و مسئولان این باشگاه در این فکر بودند که در نیم فصل یک مقدار وضعیت چمن بهبود پیدا کند. در ورزشگاه امام رضا (ع) بازی کرده ایم که چمن بسیار ایده آلی دارد؛ اما به دلیل اینکه حدود 2 سال از تأسیس آن می گذرد، ریشه زمین یک مقدار نرم است که آن هم بهتر خواهد شد.

دسترسی سریع