دانا: ذوالفقارنسب: مشکل فوتبال ما مدیریت در تمام ارکان است/ حواشی پیرامون استقلال را عامل نابسامانی می دانم

مربی و کارشناس فوتبال گفت: حواشی پیرامون استقلال را عامل نابسامانی می دانم.

1399/11/19
10:59

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بیژن ذوالفقارنسب مربی و کارشناس فوتبال، در ارتباط با وضعیت تیم ها در هفته چهاردهم لیگ برتر اظهار داشت: ما در فوتبالمان کمتر سالی را دیده ایم که این همه تراکم امتیازی، حساسیت بازیها و نزدیکی تیم ها به هم وجود داشته باشد. فولاد تیم پنجم جدول است و 20 امتیاز دارد و تیم سیزدهم جدول، سایپا 17 امتیاز دارد؛ یعنی یک نتیجه مساوی می تواند یک تیم را از جایگاه سیزدهم به پنجم، ششم جدول ببرد یا یک باخت از جایگاه ششم به دوازدهم، سیزدهم جدول ببرد.

وی در گفتگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش تصریح کرد: حساسیت فوق العاده زیاد است. متأسفانه ظرفیت های بازیکنان، کادر فنی و امکانات تیم ها خوب نیست. امسال سال بسیار حساسی برای فوتبال ما در تمامی عرصه هاست. باشگاه ها مشکل اقتصادی و مدیریتی دارند. مشکل فوتبال ما خوب بازی کردن، بردن و باختن یک یا دو تیم نیست؛ بلکه مشکل فوتبال مدیریت در تمام ارکان است که خوب هدایت نمی شود.

ذوالفقارنسب افزود: شنیده ام دیروز قبل از بازی بحرانی در تیم استقلال ایجاد شده است. بازیکنان ظرفیتی دارند و هر کدام از طبقه اجتماعی خاصی آمده اند. کنترل کردن ساده نیست. بازی کردن در تیمی مثل استقلال، پرسپولیس و سپاهان بسیار بسیار سخت است. متأسفانه تنها مسئله ای که باشگاه ها به آن توجه نمی کنند، مسئله روحی و روانی بازیکنانش است. یک باشگاه سراغ ندارم که روانشناس متخصص در اختیار داشته باشد که هیجانات تیم را کنترل کند و رابط معنوی خوبی بین باشگاه و بازیکنان باشد.

این کارشناس فوتبال خاطرنشان کرد: به اعتقاد من در حال حاضر یک بازیکن با سابقه خوب در تیم پرسپولیس 60،70 درصد از مشکلات رفتاری، درخواستی و اختلافات بین مدیریت و باشگاه را حل می کند. کریم باقری شاید تحصیلات عالیه نداشته باشد؛ اما بالاتر از یک روانشناس قهار در آن تیم عمل می کند. من فکر می کنم این آرامش از وظایف مدیریت باشگاه است.

وی راجع به رفتار عجیب کاپیتان تیم استقلال در بازی گفت: من وریا غفوری را خیلی خوب می شناسم. او همشهری و همزبان من است. این اخلاق وریا نیست و صدرصد چنین رفتارهایی را رد می کند؛ اما ببینید چه فشاری به این جوان وارد شده است. این فشار فقط مخصوص جریان بازی نیست. من حواشی پیرامون استقلال را عامل نابسامانی می دانم.

دسترسی سریع