باشگاه خبرنگاران جوان: آگاهی بخشی و نشاط، ارمغان «صبح و ورزش» برای مردم است

افضلی گفت: هدف اصلی «صبح و ورزش» اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و ایجاد نشاط و شادابی اول صبح برای مخاطبان است.

1399/07/16
08:48

محسن افضلی تهیه کننده برنامه «صبح و ورزش» شبکه رادیویی ورزش در گفت و گو با خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره این برنامه گفت: هدف اصلی این برنامه اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و ایجاد نشاط و شادابی اول صبح برای مخاطبان است، در این برنامه آخرین اطلاعات ورزشی ایران و جهان را به سمع شنوندگان می‌رسانیم و در کنار آن با پخش ترانه‌های شاد سعی می‌کنیم یک روز خوب و پرنشاط را برای شنوندگان خود رقم بزنیم.

وی ادامه داد: این برنامه سال هاست که روی آنتن شبکه رادیویی ورزش می‌رود و سن و سالی پیدا کرده است. از اوایل عمر رادیو ورزش از سال 78 یا 79 با همین اسم و عنوان تقدیم شنوندگان شده، اما در چارت‌های مختلف و سنوات مختلف بخش‌هایی از آن تغییر کرده و در چینش و عوامل برنامه تغییر ایجاد شده است. برنامه «صبح و ورزش» جزو برنامه‌های قدیمی شبکه رادیویی ورزش است و من نزدیک به 4 سال است که تهیه کنندگی این برنامه را به صورت مستمر برعهده دارم.

وی افزود: اگر افراد به ورزش علاقه داشته باشند، مطمئنا با برنامه صبح و ورزش به پاسخ بسیاری از سوالات ورزشی خود در رابطه با ورزش‌های مختلف دست پیدا خواهند کرد. در بخش کارشناسی، تحلیل و نقد‌های مسائل روز ورزشی توسط کارشناسان زبده برنامه صورت می‌گیرد و آن را به سمع شنوندگان می‌رسانیم.

افضلی گفت: در این برنامه گزارش‌هایی از ورزش صبحگاهی و همگانی مردم در پارک‌های پایتخت، شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها پخش می‌شود. البته با توجه به شیوع ویروس کووید 19 ورزش‌های همگانی محدود شده بود، ولی اکنون کم و بیش با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ورزش‌های همگانی صورت می‌گیرد و در قالب یک گزارش در برنامه پخش می‌شود.

وی افزود: هر کدام از بخش‌های برنامه صبح و ورزش به صورت مجزا دارای جذابیت‌های خاص خود است و با توجه به بازخورد‌هایی که از سوی مخاطبان شده است، تحلیل‌های کارشناسی و آخرین تحلیل‌های ورزشی ایران و جهان و گفت و گو با اهالی ورزش جزو بخش‌هایی است که شنوندگان به آن علاقه نشان می‌دهند، حتی بخش‌های خبری رشته‌های مختلف ورزشی برنامه نیز به دلیل به روز بودن اخبار در این برنامه مورد توجه شنوندگان است. آنلاین بودن و به روز بودن این برنامه جزو سختی‌های این برنامه است و استرس‌های خاص خود را دارد و به طور کل حساسیت‌ها بر برنامه‌های صبحگاهی بیشتر است وسختی‌های خود را دارد.

این تهیه کننده اظهار کرد:یکی از دغدغه‌های من این است که بتوان درباره اتفاقاتی که در حوزه ورزش رخ می‌دهد بدون هیچ گونه محدودیت و خط قرمزی صحبت کرد و آنطور که باید و شاید به آن پرداخته شود.گاهی غیرقابل پخش بودن برخی از موسیقی‌ها که حتی در تلویزیون به صورت زنده پخش می‌شود، در رادیو غیر قابل پخش است و در انتخاب موسیقی با محدودیت روبه رو می‌شویم. در واقع اجازه استفاده از آن را نداریم و در این سال‌ها متوجه دلیل این محدودیت‌ها نشدم.

افضلی گفت: با توجه به اینکه بیشتر ساعت روز را در کنار همکاران رادیو ورزش سپری می‌کنم، تبدیل به یک خانواده شده ایم و تک تک لحظه‌هایی که در زمان برنامه سازی می‌گذرد برای من به مثابه خاطرات به یاد ماندنی هستند از این رو جا دارد یادی کنم از دوستانی که در جمع ما بودند و در حال حاضر یاد و خاطره آن‌ها برای ما زنده است.

دسترسی سریع