خبر ورزشی: فنایی: اشتباهات داوری تمام شدنی نیست

کارشناس داوری فوتبال گفت: اشتباهاتی مانند آنچه داور بازی ذوب آهن و ماشین سازی انجام داد، عمدی نیست.

1399/04/29
09:29

به گزارش خبرورزشی، محمد فنایی در خصوص اشتباهات اخیر داوری اظهار داشت: در کشور ما مردم به فوتبال علاقمند هستند و متأسفانه آن را احساسی دنبال می‌کنند. اگر به واقعیت‌های فوتبال پی ببرند، می‌توانیم بسیاری از مشکلاتمان را حل کنیم. من به طرفداران و تیم‌هایی که هزینه می‌کنند، حق می‌دهم؛ اما قوانین درستی نداریم و قرارداد‌هایی که با بازیکنان می‌بندیم، ناقص است.
وی ادامه داد: در فوتبال ما بازیکنان هر چقدر هم تخلفات فنی و اخلاقی کنند که به ضرر تیمشان است، متأسفانه تیم‌ها هزینه‌های مالی را می‌دهند و این یک عیب بزرگی است که بازیکنان ما را به سمت اعتراض می‌کشاند یا از چارچوب مسئولیتشان دور می‌کند. متأسفانه مدیریت فوتبالمان به خصوص در سیستم باشگاهی بسیار ضعیف است. مسئولیت اصلی کادر‌های فنی تیم‌ها این است که مدیریت روی نیمکت‌های خودشان را داشته باشند تا بازیکنان با خیال راحت بازی کنند.
فنایی در گفت‌وگو با با برنامه «صبح و ورزش» رادیو ورزش در پاسخ به این سوال که پیشنهاد شما برای 5 هفته باقیمانده از لیگ برتر چیست، بیان کرد: اشتباهات تمام شدنی نیست. کمیته داوران باید دور هم جمع شوند؛ بررسی کنند و برای بازی‌هایی که حساسیت خاص دارند، از داوران باتجربه استفاده کنند؛ سپس برای آسیب شناسی اشتباهات داوری و نظارت بر کار داوری برنامه ریزی کنند.
این کارشناس داوری تأکید کرد: داوران عمداً یک کار‌ها را انجام نمی‌دهند. همه باید کمک کنند و فدراسیون تمرکزش را روی بحث داوری بگذارد؛ زیرا اگر فدراسیون صدمه‌ای هم می‌خورد بیشتر از بحث داوری است.

دسترسی سریع