فارس: فنایی: اشتباهات داوری بازی ذوب آهن و ماشین سازی عمدی نبود/ فدراسیون باید روی داوری تمرکز کند

کارشناس داوری فوتبال گفت: اشتباهاتی مانند آنچه داور بازی ذوب آهن و ماشین سازی انجام داد، عمدی نیست.

1399/04/29
09:27

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد فنایی در خصوص اشتباهات اخیر داوری اظهار داشت: در کشور ما مردم به فوتبال علاقمند هستند و متأسفانه آن را احساسی دنبال می کنند. اگر به واقعیت های فوتبال پی ببرند، می توانیم بسیاری از مشکلاتمان را حل کنیم. من به طرفداران و تیم هایی که هزینه می کنند، حق می دهم؛ اما قوانین درستی نداریم و قراردادهایی که با بازیکنان می بندیم، ناقص است.
وی ادامه داد: در فوتبال ما بازیکنان هر چقدر هم تخلفات فنی و اخلاقی کنند که به ضرر تیمشان است، متأسفانه تیم ها هزینه های مالی را می دهند و این یک عیب بزرگی است که بازیکنان ما را به سمت اعتراض می کشاند یا از چارچوب مسئولیتشان دور می کند. متأسفانه مدیریت فوتبالمان به خصوص در سیستم باشگاهی بسیار ضعیف است. مسئولیت اصلی کادرهای فنی تیم ها این است که مدیریت روی نیمکت های خودشان را داشته باشند تا بازیکنان با خیال راحت بازی کنند.
فنابی در گفت و گو با با برنامه "صبح و ورزش" رادیو ورزش در پاسخ به این سوال که پیشنهاد شما برای 5 هفته باقیمانده از لیگ برتر چیست، بیان کرد: اشتباهات تمام شدنی نیست. کمیته داوران باید دور هم جمع شوند؛ بررسی کنند و برای بازیهایی که حساسیت خاص دارند، از داوران باتجربه استفاده کنند؛ سپس برای آسیب شناسی اشتباهات داوری و نظارت بر کار داوری برنامه ریزی کنند.
این کارشناس داوری تأکید کرد: داوران عمداً یک کارها را انجام نمی دهند. همه باید کمک کنند و فدراسیون تمرکزش را روی بحث داوری بگذارد؛ زیرا اگر فدراسیون صدمه ای هم می خورد بیشتر از بحث داوری است.

دسترسی سریع