پیش به سوی جام جهانی شباهت جالب كریستیانو رونالدو به مایكل جردن/ این عملكرد اتفاقی نیست

ملی‌پوش سابق آمریكایی مایكل جردن افسانه‌ای را با كریستیانو رونالدو مقایسه كرد.

1401/09/19
15:19

به گزارش رادیو ورزش؛ صحبت درباره كریستیانو رونالدو یكی از مهمترین بحث‌های جام‌جهانی 2022 قطر است. ملی‌پوش پرتغالی بلافاصله بعد از مصاحبه جنجالی‌اش با پیرز مورگان كه منجر به جدایی او از منچستریونایتد شد، به قطر آمد. در روزهای اخیر هم همه جا صحبت از نیمكت‌نشینی او در بازی مقابل سوئیس در مرحله یك‌هشتم نهایی بوده است. حضور این فوق‌ستاره در جام‌جهانی آنقدر حرف و حدیث به راه انداخته كه این حرفها به آمریكا هم كشیده شده است.

آخرین فردی كه نظر خود را در مورد رونالدو بیان كرد «جیمی كنراد» بود كه بین سال‌های 2005 تا 2010 پیراهن تیم ملی ایالات متحده را به تن می‌كرد و به میدان می‌رفت. او به كشمكش‌های فعلی كریستیانو رونالدو اشاره كرد و آن را با مدت زمانی از دوران حرفه‌ای مایكل جردن مقایسه كرد. جیمی كنراد در توییتر خود نوشت: «كریستیانو رونالدو رسما وارد مرحله «مایكل جردن با واشنگتن ویزاردز» شده است. دیگر هیچ‌چیز مثل سابق نخواهد شد.»

مایكل جردن، بازیكن افسانه‌ای شیكاگو بولز، دو سال آخر خود در بسكتبال حرفه‌ای را در تیم واشنگتن ویزاردز گذراند و در برخی از بازی‌ها برای این تیم تنها موفق به كسب دو امتیاز شده بود. او در برخی از دوئل‌ها تنها یك پرتاب از 9 تلاش خود را به داخل سبد می‌انداخت؛ اتفاقی كه هرگز در دوران حرفه‌ای او رخ نداده بود.

ركوردهای مایكل جردن باعث شد تا كنراد او را با كریستیانو رونالدو مقایسه كند كه این فصل تنها یك گل در لیگ برتر و دو گل در لیگ اروپا برای منچستریونایتد به ثمر رساند.

كریستیانو رونالدو در جام‌جهانی 2022 تا به این جای كار تنها یك گل به ثمر رسانده، آن هم مقابل غنا در اولین بازی پرتغال در مرحله گروهی. ولی این گل او را به تنها بازیكن تاریخ تبدیل كرد كه در پنج جام‌جهانی گلزنی كرده است.

دسترسی سریع