پیش به سوی جام جهانی مشكل نكونام برای حضور در تیم ملی مشخص شد

گزینه اول دستیاری كارلوس كی روش در جام جهانی 2022 همچنان حاضر به پذیرش مسئولیت تیم نیست.

1401/06/22
15:49

به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی تاج پس از بازگشت به صندلی ریاست فدراسیون فوتبال سراغ كارلوس كی روش رفت تا تیم ملی ایران سومین حضور متوالی خود در جام جهانی را با سرمربی دوره‌های 2014 و 2018 تجربه كند.

تاج نه تنها خبر بازگشت كارلوس كی روش را رسانه‌ای كرد بلكه در اولین نشست خبری خود تصمیم به معرفی جواد نكونام به عنوان دستیار ایرانی او گرفت. رئیس فدراسیون فوتبال پا را فراتر از این هم گذاشت و اعلام كرد تصمیم به سرمربیگری جواد نكونام پس از پایان جام جهانی قطر برای حضور قدرتمند در جام ملت‌های 2023 آسیا دارد.

با این حال هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال با مصاحبه‌های ضد و نقیض خود تصمیم تاج برای دادن سكان تیم ملی ایران پس از پایان جام جهانی قطر به نكونام را زیر سوال برند.

همین موضوع كافی بود تا نكونام با وجود علاقه به كار كردن با كارلوس كی روش حاضر نشود روی نیمكت تیم ملی ایران در جام جهانی قطر قرار بنشیند. او در دو دوره مذاكره با مهدی تاج و مهدی محمدنبی به صراحت اعلام كرده است تا زمان مصوبه رسمی هیأت رئیسه مبنی بر انتخاب او به عنوان دستیار كی روش و سپس حضورش در رأس كادر فنی تیم ملی پس از اتمام جام جهانی قطر حاضر به همكاری نخواهد بود.

كی روش كه درخواست رسمی خود مبنی بر انتخاب جواد نكونام را به تاج داده بود بر خلاف گمانه زنی‌ها هیچ گزینه دیگری را برای این موضوع اعلام نكرده است تا رئیس فدراسیون فوتبال تصمیم بگیرد در دو روز آینده بار دیگر نكونام را تسلیم به پذیرش این موضوع كند.

باید دید سرمربی فولاد خوزستان بدون مصوبه هیأت رئیسه مبنی بر انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی در جام ملت‌های 2023 حاضر به همراهی ملی پوشان در جام جهانی قطر خواهد شد یا اولین پروژه تاج برای برنامه‌ریزی درباره آینده تیم ملی با شكست روبرو می‌شود.

دسترسی سریع