برنا: اقبالی: مربیان در انتظار تساوی بودند/ دو تیم حتی یك شوت به سمت دروازه نزدند

مسعود اقبالی، كارشناس و مدرس فوتبال كشور در برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش از مسائل فنی و خشونت شهرآورد دو تیم پایتخت صحبت كرد.

1401/02/24
13:48

به گزارش برنا، مسعود اقبالی، كارشناس و مدرس فوتبال كشور در گفت و گو با برنامه صبح و ورزش درباره مسائل فنی بازی روز گذشته شهرآورد اظهار داشت: در طول سال ها رقابت این دو تیم، همیشه چالش برانگیز بوده و مشكلاتی را ایجاد كرده است. متاسفانه طرفداران، دیروز فوتبال زیبایی را از دو تیم ندیدند. این بازی هم تافته جدابافته نسبت به سایر بازی‌ها نبوده است. بازی در جنبه‌های تاكتیكی و روانشناختی كه بسیار مهم است دچار تنش بود و فوتبال مورد انتظاری را شاهد نبودیم.

اقبالی با اشاره به مسائل حاشیه‌ای پیش از بازی افزود: یك هفته پیش از این دیدار تمام مسائل علیه این بازی مطرح شده و دو مدیرعامل بر سر مسائل تبلیغاتی بحث كرده و تنش ایجاد می‌كنند. این موضوعات حاشیه ای تاثیرات منفی خود را بر عملكرد بازیكنان می‌گذارد. بچه‌ها در طول 90 دقیقه طبق آمار حتی یك ضربه به دروازه حریف نزدند. این نشان دهنده این است كه واقعا تربیت نشده و آماده تقابل با یكدیگر نیستیم و همین امر باعث شد كه بازی پر از هیجانی را نداشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال كه چه شرایطی را باید فراهم كنیم كه مورد توجه هواداران باشد، خاطرنشان كرد: باید این تنش‌ها را از بازیكنان دور كنیم. وقتی كادر مربیگری هر دو تیم به برد در بازی تاكید بیش از حد داشته و این واژه را به كار می‌برند، باعث پایین آمدن سطح انگیزشی بازیكنان می‌شود. بازیكنان دچار مشكلات روانی و هیجانات كاذب شده و در زمین به فراموشی تاكتیكی دست پیدا می‌كنند و دچار خشونت می‌شوند. ولی اگر كادر مربیگری به بازیكنان بگوید كه فقط از بازی لذت ببرید، این موضوع باعث آرامش در آنان می‌شود.
وی ادامه داد: مربیان حاضر هستند بازی مساوی شود تا آرامش به تیم بازگردد. حتی بازیكنان هم حاضرند كه این بازی را یا برده و یا مساوی كنند چرا كه در خیابان‌ها هم دچار تنش می‌شوند و هر جایی كه می‌روند مشكلاتی را برایشان ایجاد می‌كند.

كارشناس فوتبال از خشونت بازی دیروز گفت: بسیاری از مردم ایران منتظر این بازی هستند، متاسفانه وقتی كادر مربیگری هر دو تیم در طول یك هفته فقط روی مساله برد تكیه می‌كنند سطح تمركز بازیكنان پایین آمده و برای بردن دست به هر كاری می‌زند. روز گذشته بازی سرشار از خشونت بود. كادر مربیگری هر دو تیم در كنار زمین تنش ایجاد كرده و داوری را تحت فشار گذاشتند. متاسفانه بازیكنانی كه هنوز به آن بلوغ تاكتیكی نرسیده و نمی‌توانند استانداردها را رعایت كنند دچار فراموشی تاكتیكی در زمین شده و همین امر باعث می‌شود كه فوتبال وضعیت مناسب خود را نداشته باشد.

انتهای پیام//

دسترسی سریع