فعالیت90 مربی بدنساز زن در تیم‌های ملی

نایب رییس کمیته ملی المپیک گفت: 90 مربی بدنساز زن اکنون در تیم‌های ملی فعالیت دارند که با تلاش خود می‌توانند به توسعه ورزش زنان کمک کنند.

1399/06/24
09:03

به گزارش رادیو ورزش؛ طاهره طاهریان روز یکشنبه در نخستین نشست تخصصی مربیان بدنساز تیم‌های ملی زنان اظهار داشت: تاکید اصلی کمیته بین‌المللی المپیک بر روی برابری جنسیتی است و آکادمی ملی المپیک هم به عنوان مکان علمی ورزش ایران، اقدام به برگزاری این نشست کرد.
وی افزود: کمیته ملی‌المپیک از فعالیت بیشتر زنان در عرصه‌های مختلف ورزشی حمایت خواهد کرد. از سال 1365 که در عرصه مدیریتی ورزش حضور داشتم چیزی به نام مربی و مدرس زن در بدنسازی تیم‌های ملی نداشتیم اما امروزه با تقویت آمادگی جسمانی مربیان این قشر، 90 مربی بدنساز زن از سوی فدراسیون‌ها معرفی کردیم.
نایب رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد: به مردان فرصت داده شد تا مربی بدنساز شوند اما این فرصت به زنان داده نشده است. امروز به مربیان زن بدنساز فرصت داده شده که این به معنی شروع خوب در ورزش است. مربیان بدنساز زن باید به دنبال آن باشند که با شرکت در دورهای تخصصی‌تر در کارگاه‌های آموزشی بین‌المللی، به توسعه ورزش زنان کمک کنند.
وی خطاب به مربیان زن بدنساز افزود: باید شرایط بهتری برای زنان ورزشکار کشور ایجاد کنید زیرا نگاه نخست کمیته بین‌المللی ‌المپیک تاکید بر توسعه در ورزش زنان است.
طاهریان خاطرنشان کرد: اکادمی المپیک بیش از توان خود برای توسعه ورزش زنان موفق ظاهر شده که یکی از اقدامات مهم این مرکز درباره مربیان بدنساز زن بود. موضوع بدنسازی در اولویت توسعه ورزش زنان است که در مدال آوری زنان هم تاثیر دارد.
وی درباره فعالیت کمیسیون ها در دوران شیوع کرونا گفت: سرعت آن کم شده است اما از نظر فعالیت متفاوت هستند بعصی از کمیسیون ها فعال و برخی ها کمرنگ هستند. اما به طور مجازی نشست ها برگزار می شود.
«رضا قراخانلو» رییس آکادمی المپیک نیز در این نشست گفت: چالش کمبود مربیان زن بدنساز در کشور وجود دارد که به دنبال برطرف کردن آن هستیم. جایگاه اجرایی مربیان بدنساز زن در کشور کجاست؟ و چقدر برای تیم‌های ملی ضرورت دارد؟ این همان موضوعی است که باید درباره آن آن گفت و گو و تبادل نظر کرد. شما مربیان زن بدنساز باید به اهمیت جایگاه خود اشراف کامل داشته باشید. امروز جایگاه زنان ورزشکار ما در کشور در حال رشد است.
وی اظهار داشت: مهارت‌های مربیان زن بدنساز باید ارتقا یابد. سلامت مالی و اخلاقی 2 موضوع اصلی است که شما مربیان زن بدنساز باید به آن‌ توجه کنید. ورزش زنان در ایران ویژه است و شما زنان بدنساز باید با این نگاه گام در عرصه ورزش بگذارید.

دسترسی سریع