صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

گفتگو چند رسانه ای باآقای اسکندری رئیس فدراسیون بولینگ ورشته های بیلیاردی و بولس

بنام خدا
جناب آقای اسکندری ریاست محترم فدراسیون بولینگ ورشته های بیلیاردی و بولس، در مورد اهداف و سطح مسابقات دیپلمات ها به خبرنگار رادیو ورزش گفت: درسالهای اخیر شاهد موفقیت این رشته ها در مسابقات جهانی بودیم به طوری که در هشت سال اخیر 83 مدال در رشته های مختلف بیلیارد وسه دوره مدال قهرمانی جهانی در رشته اسنوکر به دست آمده است، ما در رده بندی جهانی مقام دوم مردان و مقام نهم بانوان را در اختیار داریم.
این مقام مسئول در مورد استعدادیابی از جوانان مستعد و فعال در این رشته ها گفتند: کمیته های استعداد یابی در کشور فعالیت دارند و جوانان فعال را شناسایی و به تیم ملی دعوت می کنند وبا برپایی اردوها و مسابقات مختلف و متعدد و همچنین بهره مندی از مربیان مجرب داخلی و خارجی این استعدادها تحت نظر فدراسیون و مربیان پرورش می یابند. وی در مورد جام دیپلمات ها اضافه کردند: برای تقدیر از کارمندان و مسئولین سفارت ها در مورد همکاری هایی که برای صدور ویزا برای ورزشکاران داشتند و همچنین ایجاد ارتباط دوستانه بین سفارت ها و نیز نشان دادن توانایی ها و موفقیت های ورزشی کشور این جام طراحی و به انجام رسید. وی در مورد محلی بودن خیلی از رشته ها که بعدها به عنوان رشته ورزشی رسمی مطرح شدند اظهار داشتند: خیلی از بازی های محلی بومی ایران بتوانند به عنوان رشته ورزشی مطرح شوند بازی هایی مثل هفت سنگ یا چوگان که بنام کشور ثبت جهانی شد و بسیاری از بازی های محلی می توانند با بررسی و حمایت مسئولین بعنوان رشته های ورزش مطرح شوند که این امر مستلزم ایجاد گروه های تخصصی در وزارت ورزش و جوانان می باشد. ایشان در مورد باور عمومی راجع به پرهزینه بودن رشته های بولینگ یا بیلیارد گفتند: در مقایسه با خیلی از رشته ها اتفاقا رشته بیلیارد پرهزینه نیست و عموم قهرمانان این رشته ها در ایران و جهان از اقشار معمولی جامعه هستند. ریاست فدراسیون بولینگ ورشته های بیلیاردی در مورد شرایط جذب علاقمندان به این رشته توسط فدراسیون گفتند: در سراسر کشور حدود 1700 مجموعه بیلیارد دارای مجوز وجود دارد که در182 شهر فعالیت دارند و برای آموزش مطلوبتر خوشبختانه در اکثر مراکز استان ها پایگاه های قهرمانی دایر هستند که با مراجعه به هیئت های مربوط برای علاقمندان در دسترس می باشد. در مورد آینده قهرمانی و درآمد نیز ورزشکاران رشته های بیلیارد می توانند با سرمایه گذاری در این رشته و کسب قهرمانی در مسابقات مختلف درآمدهای قابل توجهی داشته باشند.
وی در پایان این نوید را دادند که در سال آینده مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان در اردیبهشت ماه به میزبانی شهر تبریز برگزار خواهد شد.

مرتبط با این