صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

آقای ناصر درویشی پیشکسوت در دو رشته بوکس و بدنسازی در گفتگو با چند رسانه ای رادیو ورزش

بنام خدا

آقای ناصر درویشی از همکاران صدا و سیما و پیشکسوت در دو رشته بوکس و بدنسازی علت علاقمندی خود به رشته بوکس را اینگونه بیان کردند: در سالهای 1367و 68 در دوره دبیرستان در حالی که در رشته های کشتی و بدنسازی نیز فعالیت داشتم توسط آقای آدم عارف معلم تربیت بدنی دبیرستان و در باشگاه ایشان فعالیت در رشته بوکس را آغاز کرده و تمامی آداب اخلاقی و تعاریف و فنون بوکس را نزد ایشان تعلیم دیدم و پس از طی کردن سلسله مراتب درمسابقات قهرمانی کشور شرکت نمودم. در آن سالها ورزش بوکس پس از رفع ممنوعیت، شروع به فعالیت کرده بود و در این باشگاه چندین نفر از بوکسورهای تیم ملی پرورش یافته اند که از جمله: آقای اکبر جعفرنژاد و آقای ابراهیم عبادی و آقای شهرام آقابیگ پور از قهرمانان ملی و مربیان بین المللی این رشته در این باشگاه پرورش یافتند.
وی در مورد عناوین قهرمانی کسب شده افزودند:
در سال 1371 در قهرمانی تهران مقام اول را کسب نمودم و منتخب برای تیم ملی شدم و در 5 دوره حضور در عرصه بن المللی در کسوت مربی حاضر بوده ام و هنوز هم به فعالیت می پردازم.
وی آغاز به کار در سازمان صدا و سیما را اینگونه بیان کردند: در سال 1369 و پس از اخذ مدرک دیپلم متوسطه وارد دا و سیما شدم و در بخش ساخت دکور و نجاری سازمان مشغول به کار شدم، بعدها و پس از راه اندازی مجموعه ورزشی سازمان به مربی گری در این مجموعه پرداختم و اکنون حدود 20 سال است که مربی بوکس سازمان صدا و سیما هستم، که مرحوم منوچهر مقصودی برنده مسابقات بین المللی قهرمانی المپیاد ورزش های رزمی جهان در رشته کیک بوکسینگ، از پرورش یافتگان مجموعه ورزشی سازمان صدا و سیما و شاگردان بنده بودند.
وی در ادامه تفاوت ورزش بوکس و رشته کیک بوکسینگ را اینگونه بیان کردند: در ورزش کیک بوکسینگ 80درصد ضربات با دست انجام میشود و هر بوکسوری که ضربات دست قوی ای داشته باشد میتواند در رشته کیک بوکسینگ هم موفق شود.
این پیشکسوت ورزشی در مورد رسم پهلوانی و اخلاق در ورزش بوکس گفتند: ورزشکار رشته بوکس در تمرینات یاد می گیرد خشم خود را با ضربه به کیسه بوکس یا تمرینات سایه تخلیه کند و در بیرون از فضای ورزش روحیه ای آرام و صلح جو دارد کما اینکه مشاهده شده که ورزشکار بوکسور در صورت مشاهده درگیری احتمالی در محیط سعی در آرام کردن طرفین داشته و شرایط را مدیرت می کنند، این روحیه جوانمردی و پهلوانی توسط مربیان خوب کشورمان به ورزشکاران تعلیم داده می شود.
وی در مورد امکانات مجموعه ورزشی سازمان افزودند: چند سال پیش یک رینگ بوکس برا مجموعه خریداری شد که الان بلا استفاده است و ما در یک سالن در کنار رشته های دیگر و با زمان بندی ساعات، ورزش بوکس فعال نگه داشته ایم و با وجود استقبال کم همچنان این رشته به فعالیت خود ادامه می دهد.
وی در مورد سوابق موفقیت های بیین المللی در کشورهای خارجی گفتند: درکسوت مربی و کشور روسیه و شهر سن پیترزبورگ در ششمین دوره ورزشهای رزمی جهان با شرکت 63 کشور موفق به کسب مدال طلای رشته کیک بوکسینگ شدیم که توسط آقای منوچهر مقصودی کسب شد و در کشور ارمنستان به عنوان بهترین مربی مسابقات انتخاب شدم که ورزشکار تحت مربی گری من برای اولین باردر دو گروه آماتور و حرفه ای شرکت نمود که به ترتیب مدال طلا و نقره مسابقات را بدست آوردیم.
وی در مورد فعالیت ها فرهنگی و نویسندگی و تالف کتاب افزودند: با توجه به ریشه مذهبی و عقیدتی خانوادگی من گرایش به سمت کتاب قرآن مجید از اول در من وجود داشت و درین زمینه تالیفاتی با مضمون آموزش زبان انگلیسی با بهره مندی از آیات قرآن و اسماءاله تالیف نموده ام و در کنار ورزش و مربیگری درین زمینه نیز فعالیت نموده ام.
وی در پایان با ذکر نام اساتید و مربیان خود از زحمات و راهنمایی های ایشان قدردانی نمودند.

مرتبط با این