از ساعت به مدت

رادیو ورزش

1 مناسبت

صالحی امیری در جشن تولد 22 سالگی رادیو ورزش: رویکرد رادیو ورزش نقادی سازنده، شفاف سازی و تلاش برای عبور ازچالش هاست

صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان طی سخنرانی در مراسم جشن 22 سالگی رادیو ورزش این روز را به خانواده بزرگ صدا و خصوصا رادیو ورزش صمیمانه تبریک گفت.

1399/04/08
15:41

به گزارش رادیو ورزش؛ هشتمین روز تابستان 78 برای اهالی ورزش ایران روز خاصی بود؛ نخستین رسانه تخصصی ورزش در رادیو و تلویزیون کشور راه‌اندازی شد تا صدای شکوه افتخارمان بر بلندای قله‌های پیروزی رساتر به گوش برسد.
صالحی امیری، وزیر سابق ارشاد و رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان طی سخنرانی در مراسم جشن 22 سالگی رادیو ورزش گفت: این روز را به خانواده بزرگ صدا و خصوصا رادیو ورزش صمیمانه تبریک می گویم. من تقریبا هر روز در ساعاتی خاص رادیو ورزش را گوش می دهم و در مجموع ارزیابی مثبتی از عملکرد آن دارم؛ به این دلیل که رادیو ورزش رادیویی سفارشی نیست و دستوری و برای جلب رضایت کسی کار نمی کند.
وی تصریح کرد: همه شبکه های رادیویی و تلویزیونی دارای نقاط ضعف و قوت هستند. موضع صریح من این است که رادیو ورزش رویکردش نقادی سازنده، شفافسازی و تلاش برای شناخت چالش ها و راهکارهای عبور از آنهاست.
رئیس کمیته ملی المپیک ایران ادامه داد: مخاطب رادیو ورزش عام است و در این صورت باید با زبان مردم سخن گفت نه زبان نخبگان و نه مدیران. صدای رادیو ورزش به دورترین روستاها و مرزها هم می رسد و باید بداند که تنها با نخبگان کشور صحبت نمی کند و این کار سختی است. رادیو ورزش با انبوهی از سلایق و نگاه ها و باورها و گرایشات مواجه است پس امکان ندارد که بتواند رضایت همه را جلب کند.
وی تاکید کرد: استنباط من این است که کسانی که پای کار در رادیو ورزش نشسته اند الحمدلله نقدشان نقد سازنده است و به دنبال تحقیر و انگ زنی و انتقام نیستند.
صالحی امیری در ادامه تصریح کرد: رسالت رادیو ماله کشی نیست. تا در راستای رضایت مدیران ارشد سخن بگوید. بخشی از چالش های رادیو ورزش از منظرآقای میرحسینی، مدیر رادیو ورزش عدم همکاری مسئولان فدراسیون ها و مدیران ورزشی است و رادیو مجبور می شود به سطوح پایین تر مراجعه کند و به اینگونه افراد نقد وارد است.
رییس کمیته ملی المپیک ایران تاکید کرد انتظار من از رادیو ورزش با انتظارم در گذشته متفاوت است و انتظار دارم رادیو ورزش موجب افزایش سطح سواد ورزشی کشور شود. در یونسکو 4 سطح سواد تعریف شده است. سطح اول خواندن و نوشتن، سطح دوم یادگیری زبان خارجی، سطح سوم یادگیری رایانه و سطح چهارم سواد تغییر است که دانش آن موجب کاربست می شود و باعث تغییر زیست انسان می گردد. رادیو ورزش رسالت تغییر در سطح آگاهی و دانش ورزش ایران را دارد.

دسترسی سریع
1 مناسبت