از ساعت به مدت

نشاط صبحگاهی با رادیو ورزش

شبكه رادیویی ورزش، رسالت خود را بر اهمیت و ضرورت پرورش، رشد عالی ورزشی و فضائل اخلاقی و ارتقای روحیات جوانمردی و شجاعت در كسوت ورزشكاری و پهلوانی قرار داده است.

1403/03/31
13:48

به گزارش رادیو ورزش؛ اساسی ترین عنصر نظام رسانه ای شناخت نیاز مخاطب است زیرا اگر نیازهای مخاطبان به درستی شناخته نشوند، برنامه ریزی برای آنان ساده تر خواهد شد.

این مطالبات برای مخاطبان از هر قشر و نژادی كه باشند، نیاز است چرا كه میل و مصلحت و نیاز، اركان ضرورتهای مخاطبان رسانه است و شاید بتوان گفت مصلحت همان نیاز واقعی مخاطب است كه او را تبدیل به یك شنونده توانمند می كند.

در رادیو موفقیت از آن رسانه ای است كه شنونده را درگیر اندیشه كند. اندیشه در مخاطبان، تعریف و تفكیكی دارد كه آن را می توان به مخاطب فعال، مخاطب غیر فعال، مخاطب مقاوم، مخاطب خاموش و تصادفی دسته بندی كرد و همین امر برنامه ساز را موظف می كند تا در حداقل زمان ممكن نیاز مخاطب را برآورده كند.شبكه رادیویی ورزش، رسالت خود را بر اهمیت و ضرورت پرورش، رشد عالی ورزشی و فضائل اخلاقی و ارتقای روحیات جوانمردی و شجاعت در كسوت ورزشكاری و پهلوانی قرار داده است. كشور ما ایران كه با سرعت رو به ترقی پیش می رود، احتیاج مبرمی به افرادی داد كه فكری سلیم و عقلی سالم در بدنی سالم و نیرومند داشته باشند، به ویژه اینكه در ایران عزیز علاقه مندان به ورزش و جوانان ورزشكار هر روز رو به ازدیاد است.

این شبكه رادیویی توجه فوق العاده ای به ورزش، روح جوانمردی، معنویات و ادبیات ورزشی كه یك ضرورت انكار ناپذیر است، دارد.

وظیفه عمده این شبكه رادیویی با همت برنامه سازان خبره خود، تلاش می كنند كه ورزشكاران و جوانان و همه مخاطبان خود را كه طالب كمال و صفات نیك و عالی انسانی هستند، با مبانی اخلاقی و اصول معنوی و فضائل ارجمند نیاكان خود آشنایی دهند و در آنان روحیات فداكاری و احساسات جوانمردی و خصال عالی ورزشی را كه مهمترین عامل دوام و بنای حیات جاودانی ملت ایران است برانگیزاند.

ایران خاك دلیران، عنوان برنامه ای است كه از رادیو ورزش از روز شنبه تا پنجشنبه راس ساعت 8:30 دقیقه صبح به مدت 30 دقیقه روی آنتن این شبكه رادیویی می رود. برنامه ایران خاك دلیران تلاش می كند امكانات ورزشی كشور را مورد بررسی قرار دهد و رشته های ورزشی و ورزشكاران مطرح هر رشته را در سراسر كشور معرفی كند.

مطرح كردن ورزشكاران شاخص هر شهرستان و استان از وظایف این برنامه رادیویی است. این برنامه با ارتباط دو سویه ای كه با مخاطبان خود دارد ستارگان ورزشی و مطالبات آنان را در طول برنامه معرفی و به معرفی مكان های ورزشی هر استان می پردازد. از بخش های شاخص این برنامه، معرفی شهدای ورزشكار است كه روحیه جوانمردی آنان را به عنوان الگویی برای مخاطبان بویژه ورزشكاران مطرح می كند.

ایران خاك دلیران طرح و برنامه خود را با مطالبه ورزشی بانوان كه افتخارات فراوانی برای كشور در میادین جهانی كسب كرده اند هدف گذاری كرده است كه پیگیری این نیاز باعث شده تا سراسر كشور را با نیازسنجی بانوان تحت پوشش قرار دهد.ایران خاك دلیران گردشگری ورزشی را به عنوان یك شاخص توسعه دنبال می كند و با نظرسنجی مخاطبان و گفتگو با دست اندركاران، فرهنگ توسعه گردشگری در حوزه ورزش را به عنوان بخشی از برنامه روزانه خود قرار داده است.

در دین مبین اسلام به ورزش توجه ویژه و خاصی شده و پایه گذار مكتب علوی تمام مخاطبان خود را به ورزشهای سواركاری، شنا و تیراندازی سفارش كرده و انجام این امور را بسیار پسندیده دانسته است.

برنامه ایران خاك دلیران از این مهم غافل نبوده و از طریق استادان و متخصصان فن به مهارتهای جسمی و عقلی مبادرت می ورزد. البته نباید از نظر دور داشت كه تمام رشته های ورزشی مطلوب و مفید است و هر فرد با توجه به یك خواسته و گرایش درونی به رشته ای خاص مثل فوتبال، بستكبال، شنا، كشتی و... می پردازد و برنامه ایران خاك دلیران با ریتم تند و شاد خود هر روز، با این بخش های متنوع را ساعت 8:30 صبح مهمان لحظه های مخاطبان شبكه رادیویی ورزش روی موج اف.ام ردیف 92 مگاهرتز هستند.

عوامل این برنامه عرفان شهبازی سردبیر و تهیه كننده، حسین پیرحیاتی گوینده و خانم معصومه كیانی گزارشگر برنامه ایران خاك دلیران هستند.

انتهای پیام/

منبع: جام‌جم آنلاین

دسترسی سریع
1 مناسبت