از ساعت به مدت

لاهوتی: دولت آینده محدودیت كمك به ورزش حرفه‌ای را بردارد

نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد مطالبات ورزش كشور در دولت آینده سخن گفت.

1403/03/21
16:41

مهرداد لاهوتی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با برنامه میدان انتخاب رادیو ورزش در مورد مطالبات جامعه ورزش از رئیس جمهور آینده گفت: یكی از مواردی كه در دولت آینده باید به آن توجه شود زیرساخت‌های ورزش است. زیرساخت‌ها اصلاً كافی نیست و باید در اولویت باشد. متناسب با استعدادهای هر استان زیرساخت‌ها تقویت شود. كشورهای یگر تحول عظیمی در زیرساخت‌ها دارند ولی مثلاً استادیوم آزادی در شان كشور ما نیست.

لاهوتی ادامه داد: كمك به ورزش حرفه‌ای در كشور ما ممنوع است. ورزشكار حرفه‌ای كه برای مسابقات به كشورهای دیگر اعزام می‌شود، صفر تا صد هزینه‌ها را خودش می‌دهد و كمك فدراسیون‌ها بسیار ناچیز است. در دولت بعدی محدودیت‌ها برداشته شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: برای جامعه ورزشكاران در مواردی مانند اشتغال، مسكن و غیره در دولت بعدی تدبیری اندیشیده شود. ورزشكار همه وجود خود را برای ورزش می‌گذارد و شغل دیگری ندارد.

وی ادامه داد: برای ورزش همگانی هزینه و سرمایه‌گذاری كنید تا صدها برابر هزینه درمان كاهش پیدا كند.

لاهوتی در مورد پروژه‌های نیمه تمام ورزشی گفت: پروژه‌های نیمه تمام را برای بهره‌برداری به بخش خصوصی بدهیم. با توجه به كمبود فضای ورزشی و نقدینگی كه در كشور هست، دولت آینده از وضعیت بخش خصوصی برای تكمیل پروژه‌های نیمه تمام استفاده كند.

وی ادامه داد: یكی از بحث‌های مهم آمایش سرزمین است كه دولت آینده با رعایت عدالت آن را برای هر استان اجرا كند. یك برنامه منسجم بلند مدت طراحی كند. در حال حاضر هركس نفوذش بیشتر باشد امكانات بیشتری را می‌برد. ساخت یك بنا در قسمتی شاید ضروری نباشد اما با توجه به نفوذ بیشتر آن بنا ساخته می‌شود و مجموعه‌ای 20 سال نیمه كاره می‌ماند.

نماینده مجلس اظهار كرد: بعضی وقت‌ها ما خودمان هم به خودمان ظلم می‌كنیم و همه چی به دولت برنمی‌گردد. دولت نباید باشگاه‌داری كند. دولت نباید برنامه ارائه دهد، با توجه به لایحه مجلس كه مسیر را در ابعاد فرهنگی، اقتصادی ورزشی مشخص كرده دولت باید برنامه‌ها را اجرا كند اگر ایرادی باشد اصلاح كند. قانون برنامه، بودجه و چشم انداز باید در راستای هم باشد نه اینكه هر كدام مسیر خودشان را بروند.

لاهوتی در مورد اقدامات مجلس برای ورزش گفت: اقداماتی در مجلس در مورد خدمات، سربازی، جذب، زیرساخت‌ها صورت گرفته ولی كافی نیست. لایحه نظام باشگاه داری كه در مجلس نیمه كار مانده تصویب شود تا در دولت آینده به مرحله اجرا برسد.

برنامه میدان انتخاب به صورت زنده هر روز ساعت 12 الی 13 به تهیه كنندگی صدف سبحانی و گویندگی خسرو والیزاده و شهرام بابانوروزی از شبكه رادیویی ورزش موج اف‌ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت