از ساعت به مدت

ماجدی: رئیس‌جمهور آینده پولهای بلوكه شده را از فیفا بگیرد و مالیات ورزشی را حذف كند

رئیس هیئت فوتبال استان تهران گفت: رئیس جمهور آینده فضایی را به وجود آورد كه بتوانیم پول‌های بلوكه شده از سال 2017 را از فیفا بگیریم و مالیات ورزشی را كاهش دهد یا حذف كند.

1403/03/19
16:13

میرشاد ماجدی رئیس هیئت فوتبال استان تهران در گفت‌وگو با برنامه میدان انتخاب رادیو ورزش در مورد انتظارات جامعه ورزش به خصوص ورزش فوتبال از رئیس‌جمهور آینده گفت: رئیس جمهور آینده فضایی را به وجود آورد كه بتوانیم پول‌های بلوكه شده خودمان را از فیفا بگیریم كه باعث نشر و توسعه فوتبال در كل كشور می‌شود.

وی اظهار كرد: از بین 211 شركت در فیفا و 47 شركت در آسیا، ما تنها كشوری هستیم كه هیچ دریافتی از سال 2017 از فیفا نداشتیم. مبالغ دریافتی برای توسعه فوتبال بسیار بالاست و وقتی رئیس جمهور كشور این موضوع را طلب كند حتماً كار شدنی است.

ماجدی ادامه داد: مورد بعدی كه از رئیس جمهور آینده انتظار داریم این است كه به آینده فوتبال بعد از سال 2026 نگاه كند. مسابقات جام باشگاه‌های جهان از همین امروز طراحی می‌شود. به جایی می‌رسیم كه بعد از سال 2026 جام باشگاه‌های جهان از جام جهانی ارزش بیشتری پیدا می‌كند. از همین امروز كارهایی كه عربستان، قطر، ژاپن انجام می‌دهند و تلاششان این است كه خودشان را به جام باشگاه‌های جهان برسانند، انجام دهیم. برای این كار نیاز مشاركت ملی داریم. رئیس جمهور آینده تعاملی به وجود آورد كه فوتبال ما هم‌سطح فوتبال غرب و شرق آسیا بالا برود تا بعد از سال 2026 حرفی برای گفتن داشته باشیم.

رئیس هیئت فوتبال استان تهران افزود: فضاهای ورزشی نسبت به تقاضاها و تیم‌ها برابری ندارد. در بحث زیرساخت بسیار كمبود داریم. مجبوریم مسابقات را در ساعت‌هایی برگزار كنیم كه تماشاچی ندارد. در كنار این همه برجسازی در كلان شهرها، نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای ورزشی را هم ایجاد كنند.

ماجدی در مورد مطالبات ورزش بانوان از رئیس جمهور آینده گفت: در بحث بانوان در حد شعار كار نكنیم. رئیس جمهور آینده در ورزش بانوان كه یك نمونه زن با عفت و با حجاب مسلمان ایرانی را نشان می‌دهد كاری كند كه بانوان ما در جامعه جهانی بیشتر دیده شوند.

وی ادامه داد: روی ورزش‌های پایه سرمایه‌گذاری شود. ژیمناستیك، شنا و دومیدانی كمرنگ هستند. در مجموع اتفاق خوبی بیفتد كه اعتبارات وزیر ورزش هم بالا برود تا دست آنها هم باز باشد.

رئیس هیئت فوتبال استان تهران ضمن اظهار اینكه باید خصوصی‌سازی را عملی كنیم در مورد بحث مالیاتی در ورزش بیان كرد: رئیس جمهور آینده كمك كند تا بحث مالیاتی كاهش پیدا كند یا حذف شود كه اگر این اتفاق بیفتد كمك بزرگی به ورزش كشور كرده است. با چه مشقتی درآمدزایی می‌شود و اگر مالیات پرداخت نشود حساب‌ها بسته می‌شود.

برنامه میدان انتخاب هر روز از ساعت 12 الی 13 به تهیه كنندگی صدف سبحانی و اجرای خسرو والی‌زاده و شهرام بابا نوروزی از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت