از ساعت به مدت

راستینه مطرح كرد؛ از تایید لایحه نظام جامع باشگاه داری و اجرای سند آمایش سرزمینی تا توزیع عادلانه ثروت در ورزش قهرمانی

نماینده مجلس شورای اسلامی از انتظارات جامعه ورزش از رئیس جمهور آینده سخن گفت.

1403/03/16
15:03

احمد راستینه نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با برنامه میدان انتخاب رادیو ورزش در مورد انتظارات جامعه ورزش از رئیس جمهور آینده گفت: رئیس جمهور شهید تلاش بسیار زیادی در عرصه ورزش داشتند و ورزش یكی از قسمت‌هایی بود كه بیشترین اعتبارات را برای آن در نظر گرفتند كه گام بلندی برای حمایت از قهرمانان برداشته شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینكه ورزش نقطه عطف سلامت جامعه است. رئیس جمهور آینده باید با توجه به اعتبارات حوزه سلامت نگاه ویژه‌ای به توسعه ورزش همگانی و توسعه فعالیت بدنی و پیش بینی بستر لازم ورزش رایگان بر اساس قانون اساسی را داشته باشد تا سلامت جامعه ارتقا پیدا كند. افق نگاه رئیس جمهور معطوف به برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و توسعه ورزش همگانی و تقویت ورزش‌های عمومی باشد.

راستینه افزود: با تایید لایحه نظام جامع باشگاه داری كه در دولت آقای رئیسی شروع شد، این لایحه را در اولویت معرفی به مجلس قرار دهد تا نمایندگان این لایحه را به تصویب برسانند كه تحول بزرگی در نظام باشگاه داری كشور است.

نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار كرد: توزیع عادلانه ثروت در بحث توسعه ورزش قهرمانی و اجرای سند آمایش سرزمینی در سراسر ایران بر اساس توزیع مناسب با استعدادها در رشته‌های ورزشی آینده كه باعث تحول در ورزش قهرمانی كشور است در دستور كار قرار گیرد.

وی افزود: رئیس‌جمهور آینده كارهای نیمه تمام رئیس جمهور شهید را با توجه به اعتبارات به اتمام برساند و پروژه‌های نیمه تمام تكمیل شود. سلامتی و ورزش آینده كشور به صورت جدی و توسعه متوازن ورزش قهرمانی و حرفه‌ای‌سازی ورزش از انتظاراتی است كه از رئیس جمهور آینده خواهیم داشت.

راستینه گفت: با توجه به اینكه اقتصاد ورزش بسیار اهمیت دارد، توجه به رفع نیاز تجهیزات ورزشی كشور با توجه به حمایت از تولید كنندگان داخل در دستور كار رئیس جمهور آینده باشد.

برنامه میدان انتخاب ویژه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به تهیه كنندگی صدف سبحانی و گویندگی خسرو والیزاده و شهرام بابا نوروزی هر روز از ساعت 12 الی 13 به صورت زنده از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت