از ساعت به مدت

مستند سوی حمید، برنده جایزه ویژه مستند مقاومت سومین جشنواره رادیویی پژواك

مستند سوی حمید از رادیو ورزش، برگزیده جایزه ویژه مستند مقاومت سومین جشنواره رادیویی پژواك شد.

1403/02/30
21:29

مستند سوی حمید از رادیو ورزش، به تهیه‌كنندگی حسن عبدالهاشم‌پور و حمید بهمنی برگزیده جایزه ویژه مستند مقاومت سومین جشنواره رادیویی پژواك شد.

حسن عبدالهاشم‌پور به خبرنگار گروه فضای مجازی رادیو ورزش گفت: مستند سوی حمید در واقع روایتی است كه از چشمانی كه دیگر نمی بیند و دوربینی كه دیگر روشن نیست اما سمت و سوی اعتقادی كه قهرمان این مستند دارد می رود و خط مشی شكل می دهد كه همكار است چون از منتهای اعتقاد و باور حمید بوده و ربطی به بینایی ظاهری ندارد.

وی كه به همراه حمید بهمنی تنها جایزه بخش مستند در بخش مقاومت را گرفت، ادامه داد: حمیدِ این مستند یك تصویربردار تلویزیونی در جنگ آمریكا و عراق است كه با دوربین خود به روشنگری پرداخته و اقدامات ضد بشری و غیر اخلاقی یك كشور مستند با داعیه فعالیت های حقوق بشری را برملا و رسوا می كند.

تهیه كننده رادیو ورزش اظهار كرد: حمید كه خود سال ها در عرصه ورزش كار و تلاش كرده و به عنوان یك تصویربردار حرفه ای با نبوغ و خلاقیت خود، شناخته می شده، به خاطر قابلیت های فیزیكی و آمادگی جسمانی از یك سو و از سویی دیگر بخاطر عشق و عرق فراوان خود به رسانه، وقتی در مقام انتخاب برای یك ماموریت سخت قرار می گیرد تردید نمی كند و رهسپار میدان جنگی خطرناك می شود كه بر اثر این شور و احساس مسئولیت، چشمانش دچار جراحت هایی می شود كه منتج به از دست دادن بینایی اش می شود.

عبدالهاشمپور تاكید كرد: در واپسین روزهای ماموریت با وجود ضعف شدید بدنی و عفونت چشمی و از دست رفتن توان چشم ها، به كار ادامه می دهد.

وی ادامه داد: بخشی از تصاویری كه حمید در وانفسای این جنگ و ماموریت گرفت، خط قرمزی شد بر ادعای حقوق بشری آمریكا و ظلم و ستمی كه بر مردمان بیگناه روا می دارد.

تهیه كننده رادیو ورزش در پایان گفت: تلاش مان بر این بود شنونده در تمام طول این مستند تقریبا یك ساعته، تمركز و همراهی اش را حفظ كند و خوشحالیم كه با لطف هیات داوران، دریافتیم كه همین اتفاق روی داده است. از زحمات همه دست اندركاران و مدیران برای یاری مان در مسیر پرداخت درست به مستند سوی حمید ممنونم و امیدوارم كه مستند پژواك همچنان با قدرت و قابلیتی كه دیده شد، سال ها و دهه ها در رادیو ساری و جاری باشد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت