از ساعت به مدت

رهبر انقلاب: حماس در طوفان الاقصی رژیم صهیونیستی را ضربه فنی كرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاكید كردند: حماس، نه به عنوان یك دولت و كشور با امكانات زیاد بلكه به عنوان یك گروه مبارز توانست دولت غاصب صهونیست را با آن همه امكانات ضربه فنی كند.

1402/09/01
14:18

به گزارش رادیو ورزش؛ رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار صمیمانه مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو و جمع دیگری از قهرمانان، ورزشكاران، پیشكسوتان و فعالان عرصه‌های ورزشی، با تشكر عمیق از ورزشكاران و مربیان افتخارآفرین كشور، رفتارهای احترام برانگیز آنان در میدان‌های ورزشی را تجلی دهنده چهره برجسته ملت ایران خواندند و با تاكید بر ضرورت رسیدگی مسئولان به زندگی قهرمانان ورزشی افزودند: رژیم صهیونیستی در حادثه طوفان‌الاقصی به دست حماس ضربه فنی شد و با همه جنایاتش نتوانسته این شكست سنگین را جبران كند و در آینده هم نخواهد توانست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جلسه امروز را بسیار شیرین دانستند و با قدردانی از عزم و اراده و سخت‌كوشی مدال‌آوران گفتند: هم‌چنین از آن بانوی محترمی كه با حجاب كامل پرچمدار كاروان ایران در بازی‌های آسیایی شد و آن بانوی ورزشكاری كه هنگام اهدای مدال حاضر نشد با مرد نامحرم دست بدهد و نیز آن بانویی كه با كودك خود روی سكوی مدال‌آوری رفت و با حركت نمادین خود، احترام به خانواده و مادر را در دنیا برجسته كرد، صمیمانه تشكر می‌كنم.

ایشان اینگونه رفتارها را دارای ارزشی معادل خود ورزش خواندند و افزودند: سجده كردن، دست به دعا برداشتن، بوسه بر پرچم و كارهای دیگری كه تشخص ورزشكار ایرانی – اسلامی و چهره «شاخص دارای منطق و اعتماد به نفس» ملت ایران را به جهانیان نشان می‌دهد، شایسته قدردانی حقیقی است.

رهبر انقلاب با تشكر از تیم ملی فوتبال كه به نشانه دفاع از مظلوم در مسابقات چهارجانبه فوتبال در اردن با چفیه به میدان رفت گفتند: هم‌چنین از ورزشكارانی كه مدال‌های خود را به كودكان غزه و شهیدان فاجعه‌آفرینی صهیونیست‌ها در یك بیمارستان اهدا كردند و ورزشكارانی كه از رویارویی با ورزشكاران رژیم صهیونیستی خودداری می‌كنند تقدیر و تشكر می‌كنم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اینگونه رفتارهای تحسین برانگیز را بخشی از قدرت ملی ایران برشمردند و گفتند: ورزشكاران اغلب كشورها برای ملت خود افتخارآفرینی می‌كنند، اما این رفتارهای زیبا و پرمعنا بالاتر از افتخارات ورزشی است چرا كه افتخارات انسانی است.

رهبر انقلاب به خاطر شاد كردن دل ملت نیز از قهرمانان تشكر ویژه كردند و گفتند: برای من خیلی مهم است كه شما با مدال‌های رنگارنگ خود ملت را شاد و سرافراز می‌كنید.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تاكید بر اینكه ایران قوی باید ورزش قوی داشته باشد به توصیه‌های خود در جلسات عمومی و یا خصوصی با مسئولان ورزش اشاره كردند و افزودند: آن مسائل و نكاتی كه وزیر ورزش در این جلسه گفت باید یك به یك پیگیری جدی شوند.

رهبر انقلاب اتخاذ تدابیر درست در انتخاب مربی و تركیب تیم‌های ملی و مراقبت برای جلوگیری از بروز آفاتی نظیر «فساد اقتصادی، تشكل مافیای داخلی و مشكلات اخلاقی» را از وظایف مسئولان ورزشی كشور خواندند.

ایشان افزودند: رفع مشكلات ورزشی و پاسخ به سوالات قدیمی مانند نقش دولت در ورزش، خصوصی سازی، قراردادهای ورزشی و مربی خارجی، به برنامه‌ریزی مبتنی بر اصول حرفه‌ای نیاز دارد تا یكبار برای همیشه پاسخ این سوالات مشخص شود.

رسیدگی به وضع زندگی ورزشكاران نكته دیگر مورد تاكید رهبر انقلاب در این دیدار بود.

ایشان گفتند: نمی‌شود كه از ورزشكاران، برای افتخار آفرینی در مسابقات جهانی توقع داشت اما با نیازهای آنان رفتار مناسبی نداشت بنابراین مسئولان به گونه‌ای عمل كنند كه ورزشكاران در سطح قابل قبولی درباره زندگی خود اطمینان خاطر داشته باشند كه مهم‌ترین آنها مسكن و اشتغال است.
نشست و برخاست صمیمانه با ورزشكاران رشته‌های مختلف، شنیدن درد دل‌ها و پاسخگویی به آنان توصیه دیگر رهبری به مسئولان ورزشی كشور بود.
رهبر انقلاب در ادامه، ورزشكاران را مخاطب توصیه‌های خود قرار دادند و با تأكید بر اینكه محبوبیت و شهرت، مسئولیت سنگینی به دنبال می‌آورد، گفتند: گفتار، رفتار و نوع زندگی چهره‌های ورزشی برای بسیاری از جوانان الگو است و می‌تواند بر آنان تأثیر سازنده‌ای بگذارد، اگرچه عكس آن هم ممكن است، بنابراین ورزشكاران باید در این زمینه كاملاً مراقبت كنند.

ایشان در توصیه‌ای دیگر، ورزشكاران را به قدردانی و شكر نعمت خدادادی توانایی جسمی و قدرت عزم و اراده، فراخواندند و گفتند: شكر این نعمت‌های الهی موجب افزایش آنها خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش پایانی سخنانشان، به بیان نوعی جمع‌بندی از حوادث اخیر غزه در قالب یك تعبیر ورزشی پرداختند و گفتند: رژیم صهیونیستی در حادثه طوفان‌الاقصی ضربه فنی شد و حماس نه به‌عنوان یك دولت و كشورِ با امكانات زیاد، بلكه به‌عنوان یك گروه مبارز توانست رژیم غاصب صهیونیست را با آن‌همه امكانات ضربه فنی كند.

ایشان با اشاره به ناتوانی صهیونیست‌ها برای خارج شدن از زیر بار فشار و ننگ این شكست مفتضحانه، افزودند: آنها برای جبران، در بیمارستان‌ها و مدارس غزه قدرت‌نمایی می‌كنند اما این كار مشابه كار ورزشكاری است كه در میدان شكست خورده اما برای تلافی با حمله به طرفداران تیم مقابل، به آنها فحاشی و كتك‌كاری می‌كند.

رهبر انقلاب با تأكید بر اینكه باخت سنگین رژیم صهیونیستی با این جنایات جبران نخواهد شد، گفتند: بدانند كه این ظلم و بی‌رحمی‌ها بی‌پاسخ نخواهد ماند و بمباران‌ها عمر رژیم غاصب را كوتاه‌تر خواهد كرد.

ایشان با اشاره به خودداری تحسین‌برانگیز ورزشكاران ایرانی از مسابقه با نمایندگان رژیم صهیونیستی، افزودند: امروز همه دنیا علت این كار ورزشكاران ما را فهمیده‌اند چون آن افراد برای یك رژیم جنایتكار و تروریست و جنایتكار به میدان می‌آیند.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با انتقاد شدید از مسئولان مراكز جهانی ورزش كه تحت تسلط قدرت‌های مستكبر قرار دارند افزودند: آنان كه در اقدامی سیاسی به بهانه جنگ، یك كشور را از حضور در همه میدان‌های ورزشی محروم می‌كنند، اكنون حدود 5 هزار كودك شهید فلسطینی را نادیده می‌گیرند و به بهانه پرهیز از دخالت سیاست در ورزش، رژیم صهیونیستی را به علت نسل‌كشی و جنایات جنگی محكوم و محروم نمی‌كنند كه امیدواریم روزی به این اقدامات تبعیض‌آمیز رسیدگی عادلانه شود.

ایشان هم‌چنین با تشكر از ورزش باستانی زیبای تعدادی از نوجوانان و جوانان در آغاز این دیدار گفتند: همان‌گونه كه سال‌های قبل به مسئولان ورزشی گفته شد، ورزش باستانی ظرفیت تبدیل به یك ورزش بین‌المللی را دارد و باید در این مسیر تلاش شود.

در ابتدای این دیدار، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به جلوه‌هایی از دفاع ورزشكاران كشورمان در میادین جهانی از مظلومان غزه و همچنین نمونه‌هایی از اقدامات نمادین و معنوی آنها، گزارشی از مدال‌آوری كاروان‌های ایران بیان كرد و دستیابی به جایگاه دوم در بازی‌های پاراآسیایی با كسب 131 مدال را كار كارستان ورزشكاران جانباز و توان‌یاب كشورمان دانست.

آقای كیومرث هاشمی هم‌چنین از برنامه‌ریزی برای بهبود وضعیت رفاه و معیشت قهرمانان، گسترش ورزش همگانی، توسعه عدالت‌محور امكانات و تجهیزات ورزشی و تدوین سند ملی ورزش كشور خبر داد.

در این دیدار هم‌چنین معصومه زارعی كاپیتان تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران و امیرحسین زارع قهرمان ملی‌پوش كشتی آزاد، به بیان دغدغه‌هایی در خصوص حل مشكل مسكن ورزشكاران، توسعه زیرساخت‌های ورزشی و افزایش اعتبارات حوزه ورزش پرداختند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت