از ساعت به مدت

خاكپور مطرح كرد؛ از پویش گزارشگر شو تا مسابقه بچه مرشد

مدیر گروه فرهنگ و علوم ورزشی با حضور در برنامه خبر 10:30 شبكه خبر از استفاده از گزارشگران جوان، مشاركت بیشتر شنونده‌ها و نگاه علمی در ورزش و محتوای برنامه‌ها گفت.

1402/07/30
12:17

محمدرضا خاكپور، مدیر گروه فرهنگ و علوم ورزشی شبكه رادیویی ورزش با حضور در برنامه خبر 10:30 شبكه خبر در خصوص اجرایی شدن پیشنهادات مخاطبان بیان كرد: حیات یك رسانه به حضور مخاطب بستگی دارد و خط مشی در رسانه را تعیین می‌كند. ما روش‌های متفاوتی را برای دریافت نظرات مخاطبین داریم، من‌جمله پیامك‌های زنده و ارتباط با واحد ارتباطات مردمی برنامه‌های شبكه ورزش كه از این طریق با حس و حال مخاطبان ارتباط برقرار می‌كنیم و متوجه می‌شویم كه چه نیازی دارند و چه می‌خواهند.

مدیر گروه فرهنگ و علوم ورزشی رادیو ورزش در مورد حضور مدیران رادیو ورزش در سامانه 162 گفت: به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش مدیران رادیو ورزش در سامانه 162 حضور پیدا كردند و به صورت زنده و مستقیم با نظرات مخاطبان آشنا شدند و قطعاً نظرات این عزیزان در دستور كار برنامه‌ریزی این شبكه قرار دارد.

خاكپور در مورد استفاده از گزارشگران جوان افزود: استفاده از گزارشگران جوان یك سیاستی است كه شبكه رادیو ورزش آن را دنبال می‌كند و از مدت‌ها قبل استفاده از توان مردمی و تولیدات مردمی را در دستوركار خود دارد. پویشی را در رادیو ورزش راه اندازی كردیم تحت عنوان پویش گزارشگر شو كه این پویش در برنامه رادیویی نیمكت دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: دوستان علاقمند می‌توانند نمونه كارهای خود را به صورت فایل برای ما ارسال كنند. آنجا توسط كارشناسان و مردم مورد داوری و ارزیابی قرار می‌گیرد و می‌توانند استعدادهای خود را نمایش دهند.

خاكپور گفت: در كنار بحث پویش گزارشگر شو، ما بحث آموزش را هم داریم. باشگاهی داریم، تحت عنوان باشگاه ورزشیاران كه در فضای مجازی این باشگاه شكل گرفته و افراد عضو این باشگاه می‌شوند و از آموزش‌های تخصصی گزارشگری در این باشگاه استفاده می‌كنند.

وی اظهار كرد: با توجه به اینكه ما در رشته‌های تخصصی نیازمند تربیت گزارشگران تخصصی هستیم. این امر در دستوركار شبكه قرار دارد و ما از یكسری دوستان دعوت كردیم و در برنامه‌ها از آنها استفاده می‌كنیم.

خاكپور در مورد مشاركت بیشتر شنونده‌ها بیان كرد: دوستانی كه علاقمندند، می‌توانند برای ما برنامه تولید كنند و ارسال كنند و ما تولیدات مردمی را با نام همان عزیزان در برنامه‌ها پخش می‌كنیم و برنامه‌هایی به صورت گفتگو محور داریم كه این دوستان می‌توانند در آن برنامه‌ها هم مشاركت كنند.

مدیر گروه فرهنگ و علوم ورزشی در مورد كانال تخصصی ورزش بانوان اظهار كرد: تاسیس كانال ورزش بانوان اقدام نویی بود. با توجه به اینكه رادیو این مزیت را دارد كه به ورزش بانوان بپردازد
با توجه به اینكه تلویزیون این امكان را به صورت كامل ندارد و رادیو خیلی خوب می‌تواند به نیاز مخاطبان در حوزه ورزش بانوان پاسخ دهد. در طی سال گذشته پخش زنده مسابقات بانوان در رادیو ورزش بانوان و جاهایی هم در رادیو ورزش پخش شد تا طیف گسترده‌تری را در بر بگیرد، مانند مسابقات بازی‌های آسیایی كه ما گزارشگر خانم را به این مسابقات اعزام كرده بودیم تا مسابقات بانوان را به صورت كامل پوشش دهد.

وی در مورد بحث محتوایی برنامه‌ها ادامه داد: رادیو ورزش با توجه به فصول مختلف برنامه‌ریزی‌های اقتضایی دارد. در حال حاضر مسابقات پاراآسیایی را داریم كه بخشی از جامعه توان‌یابان در این مسابقات حضور دارند و نیازمند این است كه یك شبكه تخصصی با این عزیزان همراهی كند. ما امروز عصر افتتاحیه مسابقات را داریم و از فردا تا پایان مسابقات از ساعت 5 صبح پخش زنده مسابقات آغاز می‌شود. اطلاع رسانی كلیات مسابقات را داریم ولی اولویت ما بانوان و آقایان ورزشكار ایران است. پرداخت مناسب به رویدادهایی كه وجود دارد در جهت همبستگی ملی و غرور ملی مهم است وما به این برنامه‌ها به صورت ویژه خواهیم پرداخت.

خاكپور در مورد برنامه‌های شبكه ورزش در بحث نوجوانان گفت: برای نوجوانان در نظر داریم مسابقه‌ای داشته باشیم، تحت عنوان بچه مرشد. نوجوانان در رشته‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در زمینه مرشد‌خوانی در این مسابقات به رقابت می‌پردازند. این مسابقات با مشاركت فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی صورت خواهد گرفت.

مدیر گروه علوم ورزشی رادیو ورزش در مورد تجربه بازی‌های آسیایی گفت: بعد از مسابقات آسیایی جلسه‌ای با حضور تیمی كه به مسابقات آسیایی اعزام كرده بودیم و همچنین تیمی كه قرار است به مسابقات پاراآسیایی اعزام شوند شكل گرفت. انتقال تجربیات انجام شد. نقاط ضعف و قوت بررسی شد تا بتوانیم در مسابقات پاراآسیایی بهره كامل را ببریم.

خاكپور در مورد برنامه‌هایی كه مطالبات مردم را پیگیری می‌كنند، اضافه كرد: رادیو ورزش رسانه مردمی است و مطالبات مردم را پیگیری می‌كند. در برنامه موفق همیشه با ورزش كه برنامه‌‌ی پرمخاطبی است و جز برنامه‌هایی است كه در صدر اقبال مخاطبان قرار دارد با حضور كارشناسان و همچنین برنامه به اضافه ورزش در اهدافی كه در اسناد بالادستی برنامه‌ریزی كشور وجود دارد را دنبال می‌كنند و از مسئولین می‌خواهند كه پاسخگو باشند.

خاكپور در آخر در مورد نگاه علمی در ورزش گفت: در هر صورت بدون استفاده از علم كارها ابتر خواهد بود. ما در همه مسائل باید نگاه علمی داشته باشیم كه ورزش جایگاه خود را دارد. ما در برنامه‌های كارشناس محور، گفتگو محور و برنامه‌های علمی مانند مستندهای ورزشی نسخه ورزشی یك منظومه از كارشناس در حوزه ورزش از منظر علمی و تخصصی را تشكیل دادیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت