از ساعت به مدت

پیام تبریك معاون صدای رسانه ملی به مناسبت روز خبرنگار

علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی در پیامی روز خبرنگار را تبریك گفت.

1402/05/17
21:52

علی بخشی زاده معاون صدای سازمان صدا و سیما در پیامی فرارسیدن روز خبرنگار را تبریك گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در مواجهه با جنگ‌های نرم، شناختی و رسانه‌ای دشمن كه با هدف اثرگذاری بر افكار عمومی و تزلزل اراده ملت بزرگ ایران، تمركز یافته است، جهاد تبیین و روشنگری، مهم‌ترین راهبرد تهاجمی، دفاعی محسوب می‌شود. در این فرآیند و مسیر، جامعه خبرنگاران عهده‌دار نقشی تعیین كننده در تبیین ادراك، افكار عمومی و افزایش هوشیاری جامعه نسبت به زیرلایه‌ها و غایات نبردهای مدرن و امروزی هستند.

بی‌تردید، اهالی خبر و خبرنگاران در بستر جهاد تبیین به‌گونه‌ای شفاف و بی‌پرده، تصویر صحیح از ایران قوی و مقتدر را به جامعه داخلی و جهانی تبیین و به نمایش می‌گذارند. ناكام گذاشتن جریان تحریف و مقابله با امواج سیاه نمایی و خط مسموم بن بست انگاری‌های رسانه‌های معاند نسبت به شئون كشورمان، از جمله ماموریت خبرنگاران است و باید در این راستا پیشتازانه به خط‌شكنی بپردازند. بدیهی است اهالی ساحت خبر، دیدبان و پایشگر جامعه در برابر هجوم دشمنند ودر بستر اطلاع‌رسانی به‌موقع، تحلیل و آگاهی بخشی ‌آنان است كه در برابر شبهه افكنی‌ها و تشكیك‌سازی‌های دشمن، دژهای جهاد تبیین راست و استوار می‌شوند.

ناگفته پیداست خبرنگار، تعهد دارد تا حفره‌ فتنه‌های فكری را تبیین و از وسعت یافتن آن جلوگیری كند. از این رهگذر است كه اقدام در تولید روایت اول، هدف اصلی این حرفه تلقی شده و مأموریت‌ها نیز دقیق و هدفمند تعریف می‌شود.

خبرنگاران، پیشتازان جبهه جهاد تبیین‌ هستند تا شكوه واقعیت و گوهر حقایق انقلاب اسلامی را به جامعه بشناساند و دستاوردهای بی‌بدیل آن را ثبت كنند و شرح دهند و با اقدام پیشدستانه خود، زمینه سازی و تعمیق حملات نرم و شناختی دشمن را عقیم نمایند. توجه به ظرفیت‌های راهبردی كشور، اهتمام به تبیین بایسته‌های گام دوم انقلاب، ترسیم خط شكنی‌های عرصه اقتصاد مقاومتی، ترویج اخبار امید آفرین و نشاط‌آور، تعمیق امید و ایمان در میان جامعه خاصه نسل‌های جوان و تبدیل توانمندی‌های نظام به سرمایه اجتماعی ازجمله بایدها و اهداف مهم دیگر است كه اهتمام عرصه خبر، تحلیل و تبیین را می‌طلبد. مقابله با وارونه‌نمایی‌های دشمن و خنثی كردن گسل‌سازی رسانه‌های معاند در جهت دوقطبی سازی كاذب و انقطاع نسل‌ها، امر خطیر دیگری است كه جامعه خبری كشور در بستر اغتشاشات 1401 از آن سربلندبیرون آمد و نسبت به آینده نیز هوشیاری خود را به رخ می‌كشد. اینك نیز همچون بزنگاه‌های پیشین و با توجه به انتخابات مهم اسفند 1402، صدا و تصویر خبرنگار و تحلیل به‌موقع و دقیق، اساسی‌ترین نقش را در افزایش امنیت روانی، فكری و ملی دارد.

در پایان، روز خبرنگار روز تجلیل از ارزش قلم و روز تكریم سربازان میدان خبر و اطلاع رسانی را به جامعه خبری كشور خاصه همكاران خبرنگار خود در رسانه‌ملی و معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران، تبریك می‌گویم و یاد شهدای خبرنگار‌ خاصه محمود صارمی را گرامی می‌دارم.

علی بخشی زاده

معاون صدای جمهورى اسلامی ایران


دسترسی سریع
1 مناسبت