از ساعت به مدت

آذرمكان مطرح كرد؛ راه‌اندازی رادیو ورزش بانوان برای نخستین بار در سال 1401/ رادیو ورزش، پرمخاطب‌ترین رادیوی تخصصی كشور

مدیر شبكه رادیویی ورزش در برنامه سلام تهران شبكه پنج سیما درباره برنامه‌های شبكه متبوع خود صحبت كرد.

1402/02/04
16:34

مهدی آذرمكان، مدیر رادیو ورزش، در سالگرد تاسیس رادیو در چهارم اردیبهشت در استودیوی برنامه سلام تهران شبكه پنج سیما حضور پیدا كرد. وی در این برنامه از رادیو و برنامه‌های متنوع آن گفت.

آذرمكان گفت: در رادیو فعالیت‌های زیادی در حال انجام است. ما حدود 16 شبكه رادیویی سراسری و 2 شبكه رادیویی اینترنتی داریم كه اغلب برنامه‌های آن‌ها 24 ساعته است. این دو شبكه رادیویی اینترنتی، یعنی رادیو ورزش بانوان و رادیو مستند، به تازگی و در سال 1401 راه‌اندازی شده‌اند.

وی افزود: ما می‌دانستیم كه به ورزش بانوان به اندازه كافی پرداخته نشده بود، لذا دو برنامه ویژه بانوان تدارك دیدیم كه یكی صبحگاهی بود و دیگری در ظهر پخش می‌شد. بعدها به این نتیجه رسیدیم كه این دو برنامه باز هم كافی نیست.

آذرمكان اظهار كرد: ما باید پاسخگوی مطالبات بانوان در حوزه ورزشی می‌بودیم. همین شد كه رادیو ورزش بانوان را 25 تیر 1401 در بستر ایران صدا طراحی كردیم. اكنون همه شبكه‌های رادیویی در بستر ایران صدا حضور داشته و قابل دسترسی هستند.

وی گفت: رادیو ورزش اكنون سومین رادیوی پرمخاطب كشور است. هرچند كه در میان رادیوهای تخصصی، اولین جایگاه را دارد. در بحث رادیو ورزش بانوان نیز ما با استقبال مخاطبان مواجه بوده‌ایم. تاكنون بسیاری از بانوان قهرمان ورزش ایران و مسئولین حوزه ورزشی به این رادیو آمدند و مصاحبه داشته‌اند.

آذرمكان افزود: یكی از اتفاقاتی كه برای اولین بار در جام جهانی اخیر و در سال 1401 راه‌اندازه رادیو فصلی جهانی بود. یعنی ما در همان موقع برگزاری جام جهانی رادیو فصلی را راه‌اندازی كردیم كه به گزارش همه رویدادهای جام جهانی می‌پرداخت و شامل برنامه‌های تولیدی بسیار متنوع بود. ما با این كار توانستیم برای اولین بار نسبت مخاطبان خود را به 38 درصد رساندیم.

وی اظهار كرد: فضای رادیو بسیار صمیمی و دوستانه است. ریاست محترم سازمان نیز عنایت ویژه‌ای به رادیو دارند و برنامه‌های متنوعی را برای مناسبت‌های مختلف اجرا می‌كنند. روز رادیو نیز از این قاعده مستثنی نیست و بهانه‌ای برای دورهمی دست‌ اندر كاران رادیو است.

آذرمكان در پایان گفت: صدای خوب تنها یكی از مولفه‌های كسی است كه می‌خواهد در رادیو مشغول به كار شود. قطعا شخص باید مهارت ارتباط با مخاطب را داشته باشد و به علاوه آن فاكتورهای متعدد دیگری وجود دارد كه باید در آن‌ها مهارت داشته باشد. اكنون همه دوستانی كه به بستر رادیو راه پیدا كرده‌اند، توانسته‌اند خود را به نوعی ثابت كنند و این راه برای همگان باز است.

سلام تهران برنامه‌ای صبحگاهی به تهیه كنندگی مازیار مهاجر سلطانی كه هر روز صبح ساعت 7:30 از شبكه پنج سیما پخش می‌شود. مجریان این برنامه قدسیه صالحی و علی ترابی هستند و افشین عبداللهیان نیز مجری بخش اخبار ورزشی است.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت