از ساعت به مدت

برنامه تعاملی نیمكت به زودی از آنتن رادیو ورزش پخش خواهد شد

برنامه "نیمكت" كاری نو در عرصه تعامل مخاطبان برنامه‌ساز با رادیو ورزش، به زودی در جدول پخش پاییز این شبكه قرار خواهد گرفت.

1401/07/04
14:27

به گزارش رادیو ورزش؛ شبكه رادیویی ورزش در فصل پاییز برنامه‌های متنوعی را برای شنوندگان در نظر گرفته است. برنامه مخاطب محور "نیمكت" كاری از گروه علوم ورزشی این شبكه، ساخته محمود فلاح‌پرویزی و عرفان شهبازی و به گویندگی الهام حسینی از 9 مهر در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:30 روی آنتن رادیو ورزش خواهد رفت.

محمدرضا خاكپور مدیر گروه علوم ورزشی رادیو ورزش ضمن اشاره به رویكرد این برنامه تصریح كرد: نیمكت یك برنامه مخاطب‌محور بوده كه بر اساس تعاملات مخاطبان با رادیو ورزش و تولیدات مردمی راه‌اندازی شده است. مخاطبان این شبكه، تولیداتی همچون پادكست‌های رادیویی، گزارش‌، عكس و فیلم‌های ورزشی را به این برنامه ارسال می‌كنند. همچنین هموار كردن مسیری برای علاقه‌مندان به تولید و پخش گزارش‌های ورزشی مردمی است.

وی ادامه داد: بخش "ورزش‌ یاران" به تولیدات مخاطبان رادیو ورزش در نقاط مختلف كشور اختصاص دارد. دانش‌آموزان گزارشگر هم گزارش‌های ورزشی را از محل تحصیل و زندگی خود به این برنامه ارسال می‌كنند. بخش دیگر این برنامه "بانوی ایرانی" نام دارد. بانوان گزارشگر می‌توانند در این قسمت گزارش‌های مردمی خود را از ورزش بانوان برای برنامه ارسال كنند.

خاكپور بیان كرد: معمولا برنامه‌های مخاطب محور با اقبال شنوندگان روبرو خواهد شد. ضمن اینكه رادیو ورزش در سال جاری جشنواره‌ای با نام "صدای ورزش" را به صورت ملی برگزار كرد كه در بخش تولیدات مردمی با استقبال چشمگیری مواجه شد‌. قطعا برگزیدگان این جشنواره در این برنامه می‌درخشند.

محمود فلاح‌پرویزی تهیه‌كننده برنامه با اشاره به نام برنامه اظهار كرد: نیمكت در مسابقات ورزشی جایی است كه افراد ذخیره در مسابقات بر روی آن می‌نشینند. از آن‌جایی كه اساس این برنامه به تولیدات مردمی اختصاص دارد، مثل نیمكتی خواهد بود برای علاقه‌مندان به تولیدات رادیویی و استعدادهای جدید برنامه‌سازی كه می‌توانند آینده روشنی را در رادیو ورزش داشته باشند.

وی ادامه داد: "نیمكت" به صورت زنده و با ساختاری تركیبی به پخش تولیدات مردمی اختصاص دارد. قطعا در طول برنامه نكات آموزشی مختلفی را برای شنوندگان بازگو می‌كنیم تا برای علاقه‌مندان به حوزه گزارشگری و تولیدات رسانه‌ای موثر باشد.

تهیه‌كننده برنامه نیمكت افزود: بر اساس تجارب قبلی، انتظار داریم در این برنامه هر روز با تولیدات جدید مواجه باشیم. اما در ابتدای كار پخش گزارش‌های مردمی با عنوان «ورزش یاران» از نقاط مختلف كشور در كنار گزارش‌های ورزشی دانش‌آموزان است. اینكه اقشار مختلف از فعالیت‌های ورزشی خود و دیگران، گزارش‌هایی را تهیه و از طریق آنتن رادیو ورزش به گوش مردم برسانند. بخش «بانوی ایرانی» هم برای دریافت و پخش گزارش ورزش‌های بانوان اختصاص دارد. تمام این موارد به نوعی سوخت حركت قطار برنامه است اما به این‌ها اكتفا نخواهیم كرد.

این تهیه‌كننده رادیویی اظهار كرد: برنامه‌سازان رادیو و تلویزیون معمولا به دنبال گرفتن نبض مخاطبان هستند. ما هم موضوعات برنامه را از موارد مدنظر مخاطبان انتخاب می‌كنیم. به طور كلی موضوعات ثابتی داشته و با توجه به وقایع و اخبار روز، به موضوعات جدید هم می‌پردازیم. البته برآیندی هم از علایق، نیازها و مصالح مخاطبان پیش روی ما قرار دارد.

محمود فلاح‌پرویزی گفت: به كم قانع نیستیم به همین دلیل چشم‌انداز خود را بالفعل كردن ظرفیت بالقوه جامعه ایرانی برای راه‌اندازی برنامه های مستقل رادیویی بر اساس تولیدات مردمی قرار دادیم. در این برنامه به كشف، رشد و شكوفایی استعدادها می‌پردازیم. تجربه نشان داده اگر راه بروز استعدادها باز شود، علاقه‌مندان مسیر خود را پیدا می‌كنند. با كمی تلاش و كسب تجربه، به روزی می‌رسیم كه تولیدات مردمی شانه به شانه تولیدات حرفه‌ای حركت می‌كنند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت