از ساعت به مدت

تاج فیروز: توسعه فرهنگ ورزش رضوی با همكاری نهادهای مختلف/ هزینه آزادی یك زندانی توسط مجری رادیو ورزش پرداخت شد

رئیس تربیت بدنی آستان قدس رضوی گفت: با فدراسیون‌های مختلف، بسیج ورزشكاران و تربیت بدنی حوزه های علمیه ارتباطات خوبی گرفتیم و خواستار آن شدیم برای توسعه فرهنگ ورزش رضوی از امكانات این مجموعه كه در كشور كم نظیر است، استفاده كنند.

1401/07/02
20:50

علیرضا تاج فیروز رئیس مركز تربیت بدنی آستان قدس رضوی در گفتگو با برنامه پناه پهلوانان رادیو ورزش با اشاره به خدمات این‌مركز و بنیاد كرامت رضوی گفت: مجموعه بنیاد كرامت رضوی روی فعالیتها و خدمات حول مسائل اجتماعی قرار دارد و موسسات زیرمجموعه این بنیاد نیز به ارائه خدمات اجتماعی میپردازند كه آزادی بانوان زندانی جرایم مالی غیرعمد نیز از فعالیتهای مركز امور بانوان آستان قدس كه از زیرمجموعه های بنیاد كرامت می‌باشد.

وی افزود: بخشی با كمك از ستاد دیه و افراد خیر و بخشی نیز با رضایت گرفتن خدام از شكات شكل گرفت بگونه ای كه خانم دژبد مدیر این مجموعه در یك جلسه ای اظهار داشت در كل كشور بانوی زندانی جرائم مالی غیرعمد دیگر وجود نداشت كه این كار با بركت نام حضرت رضا(ع) انجام شد.

تاج فیروز درباره ورزش زورخانه ای و شرایط مجموعه تربیت بدنی آستان قدس گفت: تربیت بدنی آستان قدس بهترین گود زورخانه جهان را دارد و در ایران مانند این گود زورخانه وجود ندارد و در جهان نیز به طریق اولی وجود ندارد.

رئیس تربیت بدنی آستان قدس در خصوص ارتباط با دیگر مراكز و فدراسیون های ورزشی كشور گفت: ما تلاش كردیم با فدراسیون‌های مختلف، بسیج ورزشكاران و تربیت بدنی حوزه های علمیه ارتباطات خوبی گرفتیم و خواستار آن شدیم برای توسعه فرهنگ ورزش رضوی از این امكانات مجموعه ما كه در كشور كم نظیر است استفاده كنند.

تاج فیروز درباره روحیه پهلوانی ورزشكاران كشور اظهار داشت: بسیاری از ورزشكارانی كه مدال خود را اهدا میكنند فرهنگ پهلوانی را در این ورزشكاران مشاهده میكنیم و همین كه مدال خود را كه چندین سال برای آن زحمت كشیده را با اخلاص و با عشق تقدیم به آستان میكنند و ما هم با توجه به ظرفیت خودمان فعلا مدالهای طلای جهانی و المپیك را میتوانیم داشته باشیم.

تاج فیروز با ذكر خاطره ای از تلاش ورزشكاران برای آزادی زندانیان گفت: رسول معتمدی بعنوان یكی از ورزشكاران بااخلاق و خوب كشور در شهر سده اصفهان با یك اخلاص مثال زدنی دستگیر خیلی از نیازمندان است.

وی افزود: ما اعتقاد داریم كه این مرام‌ پهلوانی مختص ایرانی ها است و در كمتر كشوری اینگونه میتوانیم ورزشكارانی را پیدا كنیم كه با اخلاص وارد كمكهای عام المنفعه شوند.

تاج فیروز درباره حالات و روحیات ورزشكاران خارجی كه به مشهد سفر میكنند و تحولات روحی آنها گفت: مجموعه آستان قدس یك ظرفیت فوق العاده ای برای برگزاری مسابقات بین المللی دارد كه بطور مثال مسابقات بین المللی را در دو سال گذشته برگزار كردیم و این مسابقات با نام حضرت رضا(ع) در تقویم فدراسیون دو و میدانی ثبت شد.

وی افزود: امسال رئیس كنفدارسیون آسیا شخصا در مسابقات حضور پیدا كرد و معاون وی كه بودایی بود را نیز به زیارت حضرت رضا(ع) آوردیم و منتظر واكنش این افراد بودیم.

تاج فیروز ادامه‌ داد: معاون بودایی رئیس كنفدارسیون دو و میدانی به محض اینكه وارد حرم شد در سیل زائران قرار گرفت و ناخودآگاه به سبك و سیاق خود مشغول عبادت شد و اینها جز به مدد حضرت رضا(ع) نبود.

تاج فیروز در پایان درباره پویش همه خادم الرضاییم گفت: هر خانه یك زائرسرای شاخص پویش همه خادم الرضاییم است و همه مردم در هر عرصه ای كه توان و استعداد آن را دارند میتوانند خادم الرضا(ع) باشند به گونه ای كه برخی پزشك هستند و زائران حضرت رضا(ع) را رایگان ویزیت كنند و كارهایی از این قبیل همگی میتواند جزو پویش همه خادم الرضاییم قرار بگیرد.

نكته جالب در انتهای برنامه این بود كه پیرایرانی گوینده و مجری رادیو ورزش هزینه آزادی یك زندانی را پرداخت كرد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت