از ساعت به مدت

اربعین عروج عاشوراییان تسلیت باد

رادیو ورزش فرا رسیدن چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایشان را خدمت تمامی هموطنان تسلیت می‌گوید.

1401/06/14
22:00

به گزاش رادیو ورزش؛ راهپیمایی اربعین به عنوان یكی از عظیم ترین و بزرگ ترین شعائر بی مثال اسلامی هر سال پرشكوه تر و با عظمت تر از سال گذشته با حضور خیل گسترده و میلیونی عاشقان اهل بیت(ع) از جای جای این كره خاكی به سوی حرم سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.

تاریخ برگزاری اولین راهپیمایی اربعین بعد از واقعه عاشورا در سال 61 هجری به بازگشت حضرت زینب (س) و كاروان همراه ایشان بعد از پایان دوران اسارت در شام و در مسیر بازگشت به مدینه و همزمان شدن آن با اولین زیارت جابر بن انصاری از حرم امام حسین (ع) باز می گردد.

بعد از پایه گذاری این سنت از سوی حضرت زینب (س) با همراهی امام سجاد(ع) و فرزند ایشان - امام محمد باقر(ع) - ائمه دیگر در سال های بعد آن را به جای آوردند و علمای شیعه نیز به پیروی از امامان معصوم این سنت حسنه را هر سال با وجود مشقت های فراوان به خاطر سیاست های حاكمان مخالف انجام دادند.

بررسی ها نشان می دهد كه هر سال بر آمار زائران راهپیمایی اربعین افزوده می شود. با وجود برخی شیطنت ها در سال های گذشته و امسال بر ناامن كردن اوضاع در عراق برای تحت الشعاع قراردادن راهپیمایی عظیم اربعین، هوشیاری مراجع و مردم این كشور همه آنها را نقش بر آب كرده و این سنت جهانی به وسعت به عظمت تاریخ عاشورا و قیام امام حسین (ع) همچنان جریان دارد.

شبكه رادیویی ورزش فرا رسیدن چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایشان را خدمت تمامی هموطنان تسلیت می‌گوید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت