از ساعت به مدت

راهیابی مستند «دقیقه پنجاه و پنجم» رادیو ورزش به مرحله نهایی جشنواره پژواك

مستند «دقیقه پنجاه و پنجم» رادیو ورزش كاری از حسین شاهمیرزایی عنوان نامزد بخش اصلی ساختار مستند محض جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواك» را كسب كرد.

1401/02/18
08:28

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ نخستین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك با هدف احیای ساختار و ارتقای جایگاه مستند، شناسایی و معرفی استعداد‌های حوزه مستند، به روزرسانی دانش مستندسازان، گسترش و جذب مخاطبان مستند‌های رادیویی در حال برگزاری است.

این جشنواره در سه بخش اصلی، مردمی و مستندنگاری برگزار شده است كه از بین آثار ارسالی رادیو ورزش، مستند «دقیقه پنجاه و پنجم» حسین شاهمیرزایی عنوان نامزد بخش اصلی ساختار مستند محض را كسب كرده است.

این اثر منتخب حادثه زمین فوتبال شهرستان چوار در استان ایلام را كه در بهمن ماه سال 1365 رخ داده است را روایت می‌كند.

«از كوچه تا شلمچه» ساخته نوید جولایی دیگر اثر ارسالی رادیو ورزش به جشنواره مستند بود كه روایت تعدادی از  نوجوانانی است كه به صورت تیمی با یكدیگر ورزش می‌كردند و باهم به جبهه رفته و تعدادی از آنها شهید می‌شوند.

«آن روی سكه» اثری از صدف سبحانی تهیه كننده رادیو ورزش، داستان فاطمه حسینی‌خواه ملی پوش ژیمناستیك كشورمان را بیان می‌كند كه طی حادثه‌ای قطع نخاع می‌شود.

«مام و مدال» كاری از رقیه آقازاده كه با رویكرد نشان دادن واقعیت‌های اخبار منتشر شده توسط رسانه‌های خارجی و همچنین موضوع مهاجرت ورزشكاران از جمله آثار ارسالی به این جشنواره است.

همچنین «پا به پای پهلوان» از دیگر آثار ارسالی حسین شاهمیرزایی است. مستندی پرتره از زندگی شهید وحید زمانی‌نیا ورزشكار رشته تكواندو است. او از همرزمان شهید قاسم سلیمانی بوده كه در حادثه فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
 

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت