از ساعت به مدت

رادیو ورزش برگزار می‌كند؛ جایزه ملی برنامه رادیویی ورزشی برتر كشور با عنوان «صدای ورزش»

مهدی آذرمكان مدیر شبكه رادیویی ورزش از جشنواره «صدای ورزش» با رویكرد كشف و رشد استعدادهای حوزه برنامه‌سازی رادیویی ورزشی در سطح ملی خبر داد.

1401/02/04
12:47

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ مهدی آذرمكان مدیر شبكه رادیویی ورزش در خصوص جزییات جشنواره «صدای ورزش» اظهار داشت: این شبكه به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار رادیویی ورزشی در سطح ملی اعم از شبكه‌های سراسری و استانی، تولیدات مردمی در سطح ملی، ایجاد رقابت سازنده بین برنامه‌سازان ورزشی و همچنین كشف و رشد استعدادهای حوزه برنامه‌سازی، جایزه ملی برنامه رادیویی ورزشی برتر را با عنوان «صدای ورزش» برگزار می كند

وی با اشاره به برگزاری اولین دوره این جشنواره افزود: زمان اعلام فراخوان جشنواره از 4 اردیبهشت همزمان با روز ملی رادیو تا 3 خرداد ماه سالجاری خواهد بود.
مهدی آذرمكان دبیر جشنواره از نقش شبكه رادیویی ورزش به عنوان متولی این امر گفت: عوامل رادیو ورزش جزء اعضای كمیته‌های اجرایی و دبیرخانه خواهند بود. البته در كمیته‌های داوری از كارشناسان برجسته در حوزه برنامه سازی رادیویی ورزش هم استفاده خواهد شد . همچنین كلیه آثار ارسالی می‌بایست از تاریخ فراخوان تا قبل از پایان مهلت ارسال آثار با فرمت MP3 در تارنمای رادیو ورزش به نشانی www.radiovarzesh.ir  بارگذاری شود.

او ضمن توضیح از روند داوری و نحوه انتخاب آثار توسط هیات داوری خاطرنشان كرد: ارائه محتوایی سازنده در قالبی جذاب، اولویت‌بخشی به محورهای موضوعی ارائه شده، وضوح و كیفیت شنیداری و پرداخت هنرمندانه صوتی، ژرف‌اندیشی و عمیق بودن نگاه به مساله، وضوح عنصر خلاقیت و به كارگیری نوآوری در برنامه از جمله ملاك‌های ما برای داوری است. كمیته‌هایی هم برای داوری برنامه‌های تركیبی، گفتگو محور‌، ساختارهای نوین و بخش ویژه در نظر گرفتیم كه  كارشناسان رسانه‌های ورزشی در آن حضور دارند كه با دقت و مراقبت لازم انتخاب و دعوت شدند و به داوری آثار می‌پردازند.

آذرمكان درباره برنامه این جشنواره پس از انتخاب آثار منتخب تصریح كرد: یكی از مهمترین اهداف این جشنواره شناخت استعدادهای افراد در تولید برنامه‌های ورزشی است. بخش آثار مردمی هم در این رویداد جایگاه بسزایی دارد. بنابراین حتما از افراد و آثار برتر آنان بهره‌برداری خواهیم كرد.

مهدی آذرمكان در خصوص نگاه ویژه جشنواره به آثاری با عنوان  سردار شهید سلیمانی گفت: جایزه سردار سلیمانی به موضوعاتی همچون اخلاق ورزشی، شهدای ورزشكار، مكتب ورزشی شهید قاسم سلیمانی اختصاص خواهد داشت. در این جشنواره برنامه‌هایی كه با رویكرد نوآورانه و خلاقانه بر توانمندی‌های ورزش ایران اسلامی و نشاط اجتماعی، تقویت روحیه همبستگی ملی، اخلاق ورزشی، روحیه پهلوانی و جوانمردی، ارتباط میان ورزش و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تاكید می‌كنند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهند بود.

دبیر جشنواره صدای ورزش در پایان از روند مراسم اختتامیه گفت: مراسم اختتامیه در روز 8 تیر ماه در سالروز تاسیس رادیو ورزش برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
1 مناسبت