از ساعت به مدت

رادیو ورزش

ايراندخت

ناظمی: امسال در بین كاندیداها شانس بیشتری دارم/ این رویدادهای جهانی منجر به اعتماد بیشتر فیفا به بانوان داوری كشور می‌شود

گلاره ناظمی داور بین‌المللی در گفتگو با رادیو ورزش گفت: تلاش من و همكارانم شانس حضور در جام‌جهانی را بیشتر می‌كند چه بسا ایران در آسیا جزء كشورهایی است كه 3 امتیاز برای معرفی داوران دارد.

1400/10/20
17:36

به گزارش رادیو ورزش؛ گلاره ناظمی داور بین‌المللی و نامزد برترین داور فوتسال جهان در سال 2021 در ارتباطی زنده با برنامه ایراندخت رادیو ورزش درباره پیش‌بینی خود از بین نامزدهای برتر اظهار داشت: با توجه به حضورم در جام جهانی شاید نسبت به سه سال گذشته شانس بیشتری داشته و امیدوارتر هستم. همه كاندیداها از داوران برتر جهان بوده و قطعا این موضوع، رقابت را بسیار سخت می‌كند. احتمالا در سه هفته آتی نتایج آن مشخص می‌شود.

داور بین‌المللی فوتسال با اشاره به تاثیرگذاری این رویدادها در فضای این رشته خاطرنشان كرد: رقم خوردن این اتفاقات و كاندیدا شدن بانوان در جام‌جهانی كه در سال‌های اخیر به واسطه من و همكارانم در فوتبال و فوتسال رخ داد و بانوان داوری كه با حداقل امكانات در حال تلاش و پرچمدار این عنوان هستند، بسیار در نگرش و اعتماد فیفا نسبت به آنان تاثیرگذار است و شانس حضور را بیشتر می‌كند. چه بسا ما در آسیا هم جزء كشورهایی هستیم كه 3 شرایط و امتیاز برای معرفی داوران داریم و این برای دیگر كشورها وجود ندارد. با وجود سطحی كه در لیگ و تیم ملی داشتیم تعداد این فرصت‌ و شرایط برای داوران بین‌المللی افزایش می‌یابد.

وی افزود: ایران و ژاپن می‌توانند 3 داور بین‌المللی داشته باشند. هر چه عملكرد داوران بر سطوحی كه قضاوت می‌كنند بالاتر باشد این فرصت و شانس افزایش پیدا‌ می‌كند. ما اگر نفر چهارم را هم به AFC معرفی كرده و آنان تایید كنند، به طبع شانس حضور ما در مسابقات بیشتر می‌شود. این موضوع رابطه مستقیمی دارد با داورانی كه در آینده به این لیست اضافه خواهند شد.

ناظمی از برنامه فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: فدراسیون فوتبال باید در كنار داوران برای فراهم كردن شرایط و بستری برای به روز كردن آموزش آنان ایجاد كند. آموزش‌ها هر لحظه در حال تغییر هستند و داوران ما باید در شرایط آموزش متفاوتی كه در سایر كشورها وجود دارد، قرار بگیرند. با در اختیار قرار دادن امكاناتی كه بسیار تاثیرگذار است این اتفاق رقم خواهد خورد. در چند سال گذشته فدراسیون به نسبت عملكرد خوبی را در رابطه با كلاس ها، مدرسین دعوت شده و امكانات داشته و شرایط بهبود پیدا كرده ما هنوز كافی نیست. با توجه به موقعیتی كه بانوان رقم زدند خیلی منصفانه نیست چرا كه بیشتر پیشرفت‌های آنان شاید به صورت شخصی بوده است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ایراندخت