دانشکده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

ضرورت حضور دانش آموزان در فضای ورزش

برنامه "دانشکده استعدادیابی" سه شنبه 7 آبان، با حضور دکتر حسین بابویی، رئیس فدارسیون ورزش دانش آموزی، به موضوع اهمیت ورود دانش آموزان به حوزه ورزش اختصاص داشت.

1398/08/07
17:39

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر حسین بابویی، رئیس فدارسیون ورزش دانش آموزی، در خصوص اهمیت ورود دانش آموزان به بحث ورزش اظهار کرد: امروز آموزش و پرورش به دنبال این است فضایی را در مدارس ایجاد کند که این فضا موجب تربیت همه ساحتی دانش آموزان شود؛ یعنی دانش آموزی که از لحاظ علمی رشد می کند، همزمان از لحاظ فرهنگی، سیاسی، ورزشی و اجتماعی هم رشد کند. به عبارت دیگر آموزش و پرورش پیشرو آموزش و پرورشی است که دانش آموز را برای زندگی در حال و آینده در همه ابعاد آماده کند.
بابویی، افزود: یکی از ساحت های تعلیم و تربیتی که سند تحول بنیادی هم به آن اشاره کرده، ساحت تربیت زیستی و بدنی است. فعالیت های بدنی در وهله اول موجب ارتقاء سطح سلامت جسمی دانش آموزان خواهد شد. امروز سبک زندگی که به دلیل آپارتمان نشینی و فعالیت پدر و مادر بیرون منزل ایجاد شده، این نیاز را به وجود می آورد که دانش آموز یک سری تکنیک ها و مهارت های اجتماعی را در مدرسه بیاموزد. برای رسیدن به این مقصود تربیت بدنی آموزش و پرورش وارد می شود و فضایی را ایجاد می کند که دانش آموزان در قالب رقابتها و فعالیت های بدنی تعاملات اجتماعی را بیاموزند.
وی، در پاسخ به این سوال که کدام گروه ها و نهادها می توانند کمک کنند که آموزش و پرورش نقش خود را در این زمینه بهتر ایفا کند، بیان کرد: نهادهای بسیاری وجود دارند که در بحث تربیت دخیل هستند و براساس قانون وظیفه دارند که امکانات و شرایط خود را در اختیار آموزش و پرورش بگذارند؛ اما اینکه چقدر این اقدام انجام شده است، مسئله ای است که افراد متخصص می توانند درباره آن صحبت کنند. در زمینه ورزش امروز وزارت آموزش و پرورش تمام همت و تلاش خود را به کار می گیرد تا نقش تعلیم و تربیت بدنی را برای دانش آموزان انجام بدهد. از آنجاییکه ما 14،15 میلیون دانش آموز داریم، اگر قرار باشد که همه اتفاقات ورزشی برایشان رقم بخورد، نیاز است که نهادهای مربوط به حوزه تربیت بدنی ورزش نقش خود را بدانند و امکانات و شرایط را در اختیار آموزش و پرورش بگذارند.
برنامه دانشکده استعدادیابی، با اجرای کاظمی، روزهای سه شنبه ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده استعدادیابی