دانشکده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

مسیر صحیح استعداد پروری در ورزش

برنامه "دانشکده استعدادیابی ورزشی" سه شنبه 30 مهر، با حضور حسین بابویی، رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، به بحث فرآیند استعدادپروری در ورزش پرداخت.

1398/07/30
15:53

به گزارش رادیو ورزش؛ حسین بابویی، رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، در ارتباط با فرآیند استعدادپروری ورزشی اظهار کرد: قدم اول استعدادیابی زمانی اتفاق می اف که معلم ورزش می خواهد از بین همه دانش آموزان مدرسه تیم ورزشی را انتخاب کند. در بسیاری از کشورهای پیشرفته قدم اول استعدادیابی به همین طریق شکل گرفته است. برای دستیابی به دانش آموزان مستعد باید به دنبال روشی برویم که در دنیا ادبیات داشته باشد؛ مورد تأیید منابع علمی باشد و در کشور ما قابلیت اجرا داشته باشد.
رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، افزود: کمیته استعدادیابی ما بعد از مطالعه ای که با حضور افراد بسیار متخصص و با سواد در این حوزه انجام داد به یک مدل استعدادیابی چشمی رسید. این مدل استعدادیابی چشمی امروز در آمریکا، کانادا، استرالیا، چین و بسیاری از کشورهای صاحب عنوان ورزش دنیا اتفاق می افتد. ما از تجارب این کشورها هم می توانیم استفاده کنیم. در این زمینه مطالعات بسیار خوبی داشته ایم و خوشبختانه به منابع خوبی هم دست یافته ایم.
بابویی، تصریح کرد: معمولاً به این شکل است که برای کشف استعداد در هر رشته ورزشی یک کتابچه راهنما در اختیار معلم قرار می گیرد تا براساس فاکتورهایی که افراد شاخص آن رشته ورزشی مطرح کرده اند به استعدادیابی چشمی بپردازد. معلم براساس این فاکتورها می تواند دانش آموزان مستعد را شناسایی و برای تیم مدرسه انتخاب کند. تصور کنید از بین 20 هزار مدرسه، 20 هزار تیم هندبال تشکیل شده باشد. در این هرم فدراسیون هندبال تمام افرادی که در قدم اول می توانند مخاطب استعدادیابی اش قرار بگیرند را شناسایی کرده است و این یک قدم رو به جلو است.
برنامه دانشکده استعدادیابی ورزشی، با اجرای کاظمی، روزهای سه شنبه، ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده استعدادیابی