دانشکده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

اهمیت وجود امکانات در فرآیند استعدادیابی

برنامه دانشکده استعدادیابی" سه شنبه 12 شهریور، با حضور طناز حسینیون، قهرمان و مربی اسبق تیم ملی دو و میدانی، به موضوع اهمیت وجود امکانات در فرآیند استعدادیابی اختصاص داشت.

1398/06/13
09:24

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، قهرمان و مربی اسبق تیم ملی دو و میدانی، در ارتباط با امکانات مربوط به استعدادیابی و اهمیت آن در فرآیند کشف استعداد بیان کرد: بهتر است که هر چه بیشتر به سطح علمی شدن برویم؛ یعنی از فضای سنتی و اتفاقی در استعدادیابی دور شویم و نگاه کنیم که کشورهای پیشرفته تر از ما و یا حتی متخصصین خودمان که تحقیقات خوبی انجام می دهند، چطور به استعدادها نزدیک تر می شوند. به اعتقاد من اولین موردی که می توانیم به آن اشاره کنیم، دستگاه ها و نرم افزارهای مربوط به استعدادیابی است.
حسینیون، به اهمیت وجود نرم افزارهای ورزشی در فرآیند استعدادیابی تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه معمولاً استعداد توسط مربی و به صورت بصری شناسایی می شود، برای اینکه آن مربی اشتباه نکرده باشد و یا در آن رشته، ورزشکار در پست صحیحی قرار بگیرد، نیاز به یک پایش تخصصی است. نرم افزارهای ورزشی کمک می کند که متوجه شویم آیا واقعاً تشخیص مربی درست بوده است یا خیر.
این کارشناس نیز درباره شرایط آب و هوایی متنوع ایران و تأثیر مثبت آن در فرآیند کشف استعداد اظهار کرد: تنوع اقلیمی ایران صد درصد می تواند نسبت به یک کشور کوچکی که یک نوع شرایط اقلیمی دارد، دست ما را برای کشف استعدادهای بیشتر بازتر کند. قبلاً یک سری تحقیقات انجام شده، اما به نظرم بهتر است تحقیقات بیشتری صورت بگیرد که در کدام مناطق می توانیم استعدادهای بیشتری را کشف کنیم.
برنامه دانشکده استعدادیابی، با اجرای کاظمی، روزهای سه شنبه ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده استعدادیابی