دانشکده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

نقش فدراسیون ها در کشف استعدادهای ورزشی

برنامه "دانشکده استعدادیابی" سه شنبه 22 مرداد، با حضور طناز حسینیون، مدرس بین المللی فدراسیون جهانی دو و میدانی و مربی اسبق تیم های ملی، به بررسی نقش فدراسیون ها در کشف استعدادهای ورزشی اختصاص داشت.

1398/05/22
22:16

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، مدرس بین المللی فدراسیون جهانی دو و میدانی، در پاسخ به این پرسش که فدراسیون ها برای کمک به یک مربی در کشف استعدادهای ورزشی چه نقشی می توانند داشته باشد، بیان کرد: فدراسیون ها متولی هر ورزشی در کشور هستند. مسلماً ارتباطی که ورزشکاران تیم ملی با فدراسیون ها دارند را شاید هیچ ارگان و بخش دیگری با آنها نداشته باشد.

به نظر من تنها وجود فدراسیون و یک مربی خوب که استعدادها را کشف کند، کافی نیست. فدارسیون ها و مربیان مستعد یک ارتباط خیلی مستقیم دارند. اگر واقعاً هدف فدراسیون ها کشف استعدادها و رشد آن رشته ورزشی در کشور باشد، اولین مسئله این است که به مربیان خود بها بدهند.

در مرحله بعد امکان رشد و ارتقاء علمی را برای مربیان ایجاد کنند؛ زیرا رشد علمی ورزش ها در کشورهای پیشرفته تر خیلی سریع است. بنابراین باید یک بستری برای مربیان ما به وجود بیاورند تا این افراد بتوانند در ارتباط با دنیای خارج از این کشور آموزش ببینند و در جریان تحقیقات انجام شده قرار بگیرند.

در مرحله سوم، فدراسیون باید جامعه آماری را با هر سیاستی که دارد برای مربیان فراهم کند تا بتوانند در جامعه آماری بزرگتری به دنبال استعداد باشند. طبیعتاً هر چه جامعه آماری بزرگتر، شانس پیدا کردن استعداد بیشتر خواهد بود.
برنامه دانشکده استعدادیابی ورزشی، با اجرای کاظمی، روزهای سه شنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده استعدادیابی