دانشکده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

ویژگیهای یک مربی برای کشف استعداد ورزشی

برنامه "دانشکده استعدادیابی" سه شنبه 15 مرداد، با حضور طناز حسینیون، کارشناس استعدادیابی، به بررسی ویژگیهای لازم یک مربی برای کشف استعدادهای ورزشی اختصاص داشت.

1398/05/15
20:29

به گزارس خبرنگار پابگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، کارشناس استعدادیابی، در تشریح ویژگیهای یک مربی برای کشف استعداد ورزشی بیان کرد: یک مربی از نظر علمی و روانشناسی باید ویژگیهایی لازم را دارا باشد. فاکتورهای علمی شامل خصوصیات فنی و تخصصی آن رشته است؛ یعنی مربی از نظر فنی، تکنیکی و تاکتیکی، کامل به این رشته احاطه داشته باشد. از نظر روانشناسی هم باید انگیزه و علاقه در وی موج بزند.
وی، به لزوم توجه مسئولین به مشکلات اقتصادی موجود در رشته های ورزشی مختلف تأکید کرد و گفت: بسیاری از استعدادهای ما به دلیل مشکلات اقتصادی از ورزش حذف می شوند. در این زمینه حتماً باید سرمایه گذاری معرفی شود که رشته هایی مثل تیراندازی با کمان را پوشش دهد تا ما استعدادهایمان را به خاطر مسائل اقتصادی از دست ندهیم.
حسینیون، تصریح کرد: علم ورزش خیلی گسترده است و زیرمجموعه های زیادی دارد. برای اینکه بتوانیم یک مربی موفق باشیم، باید همیشه سطح دانشمان را در تمامی زمینه ها به روز نگه داریم تا به هدف اصلی مان که رشد و پیشرفت ورزش ایران در دنیاست، برسیم.
من فکر می کنم هر مربی برای اینکه بخواهد نقش خود را در جامعه ورزش خوب ایفا کند، در درون خود آزمون هایی را برگزار کند و خود را بسنجد که آیا از نظر علمی با سرعتی که در دنیا پیش می رود، حرکت می کند یا خیر؛ زیرا سرعت علم ورزش آنقدر زیاد است که اگر ما هر روز هم مطالعه کنیم، باز هم کم است.
برنامه دانشکده استعدادیابی، با اجرای کاظمی، روزهای سه شنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده استعدادیابی