دانشکده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

طناز حسینیون در گفت‌وگو با رادیو ورزش عنوان كرد تابستان فرصتی برای کشف استعدادهای ناب ورزشی

برنامه "دانشکده استعدادیابی" سه شنبه 11 تیر، با حضور طناز حسینیون، عضو فدراسیون بین المللی دو و میدانی، به موضوع استعدادیابی در فصل تابستان اختصاص داشت.

1398/04/11
16:07

به گزارش خبرنگار رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، عضو فدراسیون بین المللی دو و میدانی، در مقابل این گفته مجری که در اغلب شهرها خانه رشته های ورزشی مختلف وجود دارد؛ اما این اتفاق مثبت برای تمام رشته ها صدق نمی کند، اظهار کرد: این مسئله به فدراسیون ها برمی گردد. اگر فدراسیون ها روی یک برنامه مدون از شرایط موجود استفاده کنند و به جای صرف هزینه های کلان دیگری که شاید خیلی برای ما استعدادی را به ارمغان نیاورد، از فرصت تابستان استفاده کنند و با در اختیار گذاشتن یک سری امکانات، افرادی را جذب کنند، استعدادهای خوبی را کشف خواهیم کرد.

حسینیون، در ادامه عنوان کرد: لزومی ندارد حتماً تمام سرمایه های فدراسیون ها صرف قهرمانان ملی شود. مشکلات اقتصادی وجود دارد؛ اما با برنامه ریزی بهتر و حضور ورزشکارانی در کنار قهرمانان ملی می توان استعدادهای دیگری را هم کشف کرد. بهتر است در فصل تابستان فدراسیون ها نمایندگانی را برای کشف استعداد به تمام مراکز ورزشی اعزام کنند.

دکتر محمدرضا محمودخانی، مشاور استعدادیابی فدراسیون ورزش های دانش آموزی، در ارتباط با بحث استعدادیابی در فصل تابستان بیان کرد: متأسفانه استعدادیابی در باشگاه های ورزشی ما نهادینه نشده و حتی می توان گفت که اصلاً آغاز هم نشده است. آن چیزی که در بسیاری از باشگاه هایی که خدمات ارائه می کنند، می بینیم، عمدتاً خدمات کارشناسی و تخصصی نیست و بسیاری از آنها به روش های مبتنی بر مشاهده محدود می شوند؛ حتی در این روش هم نقش خبرگان واقعی آن رشته را بسیار کمرنگ می بینیم.

وی، افزود: خلاء دیگری که وجود دارد، این است که دانشگاه ها و نهادهای آموزشی ما با رویکرد تربیت یک متخصص یا تکنسین ارزیابی استعدادیابی فعالیت های مناسب نداشته اند و در این بخش خلاء های بنیادی داریم؛ به ویژه در بخش آموزش، سخت افزار و نرم افزار ضعف هایی وجود دارد.

برنامه دانشکده استعدادیابی، روزهای سه شنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده استعدادیابی