دانشكده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

كلاس های تابستانی، بهترین فرصت برای كشف استعدادها

برنامه "دانشكده استعدادیابی" سه شنبه 4 تیر، با حضور طناز حسینیون، عضو فدراسیون بین المللی دو و میدانی، به بحث استعدادیابی در فصل تابستان اختصاص داشت.

1398/04/04
22:05


به گزارش رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، عضو فدراسیون بین المللی دو و میدانی، در پاسخ به این سوال كه در فصل تابستان والدین بیشتر از دیگر روزهای سال به فكر این هستند كه فرزندان خود را در فضاهای ورزشی ثبت نام كنند؛ آیا می تون این اتفاق را به عنوان یك فرصت برای استعدادیابی بدانیم، بیان كرد: بله؛ كلاس های ورزشی كه از طریق باشگاه های ورزشی، مدارس و حتی هیأت های ورزشی استان ها برگزار می شود، می تواند بهترین فرصت برای شناسایی استعدادها باشد؛ به طور مثال اگر مدرسه ای كلاس های آموزشی دو و میدانی برگزار می كند، فدراسیون می تواند در این كلاس ها از مربیان سایر مواد استفاده كند و از میان شاگردان استعدادهایی را در مواد گوناگون كشف كند.
وی، ادامه داد: این استعدادها شاید در آینده روی سكوهای قهرمانی نروند؛ اما بالاخره جمعیت ورزشكارانی كه به صورت حرفه ای ورزش می كنند، هر چقدر بیشتر باشد، آن انگیزه و شور و شوق حتی برای كسانی كه شناخته شده هستند هم بهتر خواهد بود؛ به عنوان مثال یك ورزشكار ملی پوش اگر بداند كه وقتی از تیم كنار برود، هیچ كس جایگزین وی نمی شود، انگیزه اش كم خواهد شد؛ زیرا اگر پیشرفت آنچنانی هم نداشته باشد، باز هم نفر اول است. بحث دیگری كه وجود دارد، این است كه اگر هر یك از قهرمانانمان به هر دلیلی ورزش را كنار بگذارند، ما در اكثر رشته هایمان پشتوانه نداریم. در والیبال هم كه خیلی خوب كار شده است، باز این نگرانی وجود داشت كه آیا نفرات جدید تیم ملی می توانند جایگزین خوبی برای بازیكنان قبلی باشند.
حسینیون، تصریح كرد: اگر فدراسیون ها به دلیل مشكلات اقتصادی و یا هر دلیل دیگری توانایی انجام استعدادیابی را به صورت شاخص ندارند، می توانند با حضور در مدارس و كلوپ های تابستانی استعدادهای زیادی را كشف كنند.
برنامه دانشكده استعدادیابی، روزهای سه شنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده استعدادیابی