دانشکده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

کلاس های تابستانی، بهترین فرصت برای کشف استعدادها

برنامه "دانشکده استعدادیابی" سه شنبه 4 تیر، با حضور طناز حسینیون، عضو فدراسیون بین المللی دو و میدانی، به بحث استعدادیابی در فصل تابستان اختصاص داشت.

1398/04/04
22:05


به گزارش رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، عضو فدراسیون بین المللی دو و میدانی، در پاسخ به این سوال که در فصل تابستان والدین بیشتر از دیگر روزهای سال به فکر این هستند که فرزندان خود را در فضاهای ورزشی ثبت نام کنند؛ آیا می تون این اتفاق را به عنوان یک فرصت برای استعدادیابی بدانیم، بیان کرد: بله؛ کلاس های ورزشی که از طریق باشگاه های ورزشی، مدارس و حتی هیأت های ورزشی استان ها برگزار می شود، می تواند بهترین فرصت برای شناسایی استعدادها باشد؛ به طور مثال اگر مدرسه ای کلاس های آموزشی دو و میدانی برگزار می کند، فدراسیون می تواند در این کلاس ها از مربیان سایر مواد استفاده کند و از میان شاگردان استعدادهایی را در مواد گوناگون کشف کند.
وی، ادامه داد: این استعدادها شاید در آینده روی سکوهای قهرمانی نروند؛ اما بالاخره جمعیت ورزشکارانی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند، هر چقدر بیشتر باشد، آن انگیزه و شور و شوق حتی برای کسانی که شناخته شده هستند هم بهتر خواهد بود؛ به عنوان مثال یک ورزشکار ملی پوش اگر بداند که وقتی از تیم کنار برود، هیچ کس جایگزین وی نمی شود، انگیزه اش کم خواهد شد؛ زیرا اگر پیشرفت آنچنانی هم نداشته باشد، باز هم نفر اول است. بحث دیگری که وجود دارد، این است که اگر هر یک از قهرمانانمان به هر دلیلی ورزش را کنار بگذارند، ما در اکثر رشته هایمان پشتوانه نداریم. در والیبال هم که خیلی خوب کار شده است، باز این نگرانی وجود داشت که آیا نفرات جدید تیم ملی می توانند جایگزین خوبی برای بازیکنان قبلی باشند.
حسینیون، تصریح کرد: اگر فدراسیون ها به دلیل مشکلات اقتصادی و یا هر دلیل دیگری توانایی انجام استعدادیابی را به صورت شاخص ندارند، می توانند با حضور در مدارس و کلوپ های تابستانی استعدادهای زیادی را کشف کنند.
برنامه دانشکده استعدادیابی، روزهای سه شنبه، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده استعدادیابی