دانشکده استعدادیابی سه شنبه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده استعداديابي

اهمیت استعدادیابی و تأثیر آن بر جامعه

برنامه "دانشکده استعدادیابی" سه شنبه 24 اردیبهشت، با حضور طناز حسینیون، ملی پوش اسبق تیم دو و میدانی و مدرس فدراسیون جهانی دو ومیدانی، در خصوص بحث استعدادیابی ورزشی مربیان و ورزشکاران توضیحاتی را ارائه کرد.

1398/02/25
12:57به گزارش رادیو ورزش؛ طناز حسینیون، ملی پوش اسبق تیم دو و میدانی و مدرس فدراسیون جهانی دو ومیدانی، در ارتباط با اهمیت توجه به مربیان مستعد ورزشی در کشور اظهار داشت: استعدادیابی فقط این نیست که کودکان مستعد را از مدارس پیدا کنیم؛ بلکه مربیان خوبی که در جهت رشد ورزشکاران همه تلاش خود را به کار می گیرند، یک استعداد هستند که باید کشف شوند. مانند همان ورزشکاری که کشف می کنیم و از وی حمایت می کنیم، این افراد هم اگر کشف شوند و از آنها حمایت شود، به رشد ورزش کشور خیلی کمک خواهد کرد.
وی، در خصوص نقش استعدادیابی در جامعه گفت: حرکتی که سالها پیش فدراسیون والیبال انجام داد و باعث شد ما پس از سالهای زیاد وارد مسابقات جهانی و المپیک شویم، عاملی بود که نگاه خانواده ها به والیبال و علاقه مندی نسبت به آن بیشتر شود. اینکه ما اکنون پایگاه های خیلی خوبی در والیبال داریم؛ به نظر تنها دلیلش موفقیت های تیم ملی بود و اگر رشته والیبال مانند بسیاری از رشته های دیگر که خیلی مطرح نیستند بود، شاید این رشد در والیبال اتفاق نمی افتد.
استعدادیابی از بسیاری جوانب در جامعه می تواند مؤثر باشد؛ چه از دیدگاه قهرمانی و چه از دیدگاه جذب جوانان به ورزش.
امیدوارم در تمام مراکزی که به نوعی درگیر با استعدادیابی هستند، بیشتر به فاکتورها و زیرشاخه های استعدادیابی توجه شود؛ از جمله: کشف استعداد ورزشی، کشف مربیان و مدیرانی که بتوانند هماهنگی را در آنها ایجاد کنند. به نظرم هر چه نگاهمان به این موضوع بهتر و مثبت تر باشد، می توانیم به خودمان کمک کنیم که زودتر و سریعتر به نتیجه لازم در ورزش کشورمان برسیم.
برنامه دانشکده استعدادیابی، روزهای سه شنبه ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده استعدادیابی