دانشکده اقتصاد ورزشی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده اقتصاد ورزشي

نقش رویدادهای بزرگ ورزشی در اقتصاد ورزشی

برنامه "دانشکده اقتصاد ورزشی" دوشنبه 15 مهر، در گفتگو با دکتر مهدی صادقی شاهدانی، استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع)، به موضوع نقش رویدادهای بزرگ ورزشی در اقتصاد ورزشی اختصاص داشت.

1398/07/15
15:53

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر مهدی صادقی شاهدانی، استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع)، در خصوص موضوع برنامه گفت: ما باید از رویدادهای ورزشی به عنوان یک پتانسیل برای تقویت اقتصاد ورزش یاد کنیم و از این ظرفیت در جهت توسعه ظرفیت های مختلف ورزش استفاده لازم را داشته باشیم. تجربه دنیا هم نشان می دهد یکی از اهداف رویدادهای ورزشی این است که بتوانند از کنار آن درآمد لازم را برای بخش ورزش کسب کنند و نیز زیرساخت هایی که می خواهند را در ورزش ایجاد کنند.
وی، تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم، اگر بخواهیم رویدادهای ورزشی را خیلی خوب برگزار کنیم، قبل از آن نیازمند سرمایه گذاریهایی هستیم. اگر این رویدادها، رویدادهای بین المللی باشند، طبیعی است که باید یک ظرفیت سرمایه گذاری قابل ملاحظه ای را برای آن درنظر بگیریم.
دکتر شاهدانی به اهمیت میزبانی رویدادهای مهم ورزشی برای توسعه اقتصاد ورزش کشور اشاره کرد و گفت: گاهی بعضی از رویدادها را کشورهای مختلف میزبانی می کنند که این میزبانی، درآمد قابل توجهی را نصیب بخش ورزش می کند و اقتصاد ورزش را در آن کشور پویا می نماید. طبیعی است که اگر ما بخواهیم این نوع رویدادها را در کشورمان برگزار کنیم، باید زیرساخت های مناسب را برای آن نوع رویدادها ایجاد کرده باشیم. جهت دستیابی به این هدف باید به سراغ ظرفیت هایی که می توان ایجاد کرد، رفت.
وی، افزود: یکی از مسیرهایی که برای ایجاد زیرساخت ها به خوبی می تواند به ما کمک کند، بحث ظرفیت های تجاری خارجی است. ظرفیت های تجاری ما به خوبی در این راستا قابل استفاده است.
برنامه دانشکده اقتصاد ورزشی، دکتر محمودوند، روزهای دوشنبه ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده اقتصاد ورزشی