از ساعت به مدت

رادیو ورزش

دانشكده اقتصاد ورزشي

نقش رویدادهای بزرگ ورزشی در اقتصاد ورزشی

برنامه "دانشكده اقتصاد ورزشی" دوشنبه 15 مهر، در گفتگو با دكتر مهدی صادقی شاهدانی، استاد دانشكده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع)، به موضوع نقش رویدادهای بزرگ ورزشی در اقتصاد ورزشی اختصاص داشت.

1398/07/15
15:53

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر مهدی صادقی شاهدانی، استاد دانشكده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع)، در خصوص موضوع برنامه گفت: ما باید از رویدادهای ورزشی به عنوان یك پتانسیل برای تقویت اقتصاد ورزش یاد كنیم و از این ظرفیت در جهت توسعه ظرفیت های مختلف ورزش استفاده لازم را داشته باشیم. تجربه دنیا هم نشان می دهد یكی از اهداف رویدادهای ورزشی این است كه بتوانند از كنار آن درآمد لازم را برای بخش ورزش كسب كنند و نیز زیرساخت هایی كه می خواهند را در ورزش ایجاد كنند.
وی، تأكید كرد: باید توجه داشته باشیم، اگر بخواهیم رویدادهای ورزشی را خیلی خوب برگزار كنیم، قبل از آن نیازمند سرمایه گذاریهایی هستیم. اگر این رویدادها، رویدادهای بین المللی باشند، طبیعی است كه باید یك ظرفیت سرمایه گذاری قابل ملاحظه ای را برای آن درنظر بگیریم.
دكتر شاهدانی به اهمیت میزبانی رویدادهای مهم ورزشی برای توسعه اقتصاد ورزش كشور اشاره كرد و گفت: گاهی بعضی از رویدادها را كشورهای مختلف میزبانی می كنند كه این میزبانی، درآمد قابل توجهی را نصیب بخش ورزش می كند و اقتصاد ورزش را در آن كشور پویا می نماید. طبیعی است كه اگر ما بخواهیم این نوع رویدادها را در كشورمان برگزار كنیم، باید زیرساخت های مناسب را برای آن نوع رویدادها ایجاد كرده باشیم. جهت دستیابی به این هدف باید به سراغ ظرفیت هایی كه می توان ایجاد كرد، رفت.
وی، افزود: یكی از مسیرهایی كه برای ایجاد زیرساخت ها به خوبی می تواند به ما كمك كند، بحث ظرفیت های تجاری خارجی است. ظرفیت های تجاری ما به خوبی در این راستا قابل استفاده است.
برنامه دانشكده اقتصاد ورزشی، دكتر محمودوند، روزهای دوشنبه ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده اقتصاد ورزشی