دانشکده اقتصاد ورزشی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده اقتصاد ورزشي

اینترنت، فضایی بکر برای کسب و کارهای ورزشی

در برنامه "دانشکده اقتصاد ورزشی" دوشنبه 18 شهریور، دکتر عباس فرهمندمهر، کارآفرین و اقتصاددان، درباره کسب و کارهای اینترنتی توضیحاتی را ارائه کرد.

1398/06/19
09:05

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دکتر عباس فرهمندمهر، کارآفرین و اقتصاددان، در ارتباط با کسب و کارهای اینترنتی اظهار کرد: معمولاً وقتی درباره کسب و کارهای اینترنتی در حوزه ورزش صحبت می شود، خیلی از همکاران کسب و کارهای اینترنتی در حوزه ورزش را از فضای کلی کسب و کارهای اینترنتی جدا می کنند؛ در حالیکه ما نمی توانیم کسب و کارهای ورزشی را خیلی از فضای کلی اقتصادی کشور جدا کنیم. در اصل ما یک جزء از یک کل به نام اقتصاد کشور هستیم.

وی، به آمار اتصال به اینترنت در دنیا اشاره کرد و گفت: در سال 2019 یک آماری از یک وب سایت معتبر و رسمی ارائه شد که واقعاً تکان دهنده است. طبق این آمار در حال حاضر بیش از 5 میلیارد نفر از تلفن همراه استفاده می کنند. از این تعداد بیش از 4 میلیارد و 300 میلیون نفر به اینترنت وصل هستند و بیش از 6 ساعت و 40 دقیقه در روز در فضای اینترنت گشت زنی می کنند؛ در واقع از طریق تلفن همراه به فضایی متصل هستند که در آن می توان خدمات متنوعی را به مخاطبین ارائه داد و کسب درآمد کرد. از تعداد افراد متصل به اینترنت تلفن همراه، بیش از 3 میلیارد نفر عضو صفحات اجتماعی مختلف هستند.

دکتر فرهمندمهر، ادامه داد: روزانه بیش از نیم میلیون نفر برای اولین بار به فضای اینترنت اتصال پیدا می کنند؛ یعنی اگر بازارهای قبل توسط کمپانی های بزرگ، وب سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی بزرگتر اشغال شده باشد هم روزانه 500 هزار نفر می توانند به عنوان مشتری جدید شما ثبت شوند و به آنها خدمات ارائه بدهید. در کشور ایران فقط در اپلیکیشن اینستاگرام 32 میلیون کاربر ثبت شده اند که یک فضای بکر برای کسب و کار است. جالب اینجاست که در سال 2018 شانزده میلیون نفر ایرانی برای اولین بار به اینترنت متصل شدند.

وی، خاطرنشان کرد: در این بازار همانطور که افراد مختلف می توانند با هزینه های خیلی کم وب سایت خود را راه بیاندازند و خدمات خود را ارائه بدهد، درصد شکست هم بالاست.

برنامه دانشکده اقتصاد ورزشی، روزهای دوشنبه ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده اقتصاد ورزشی