از ساعت به مدت

رادیو ورزش

دانشكده اقتصاد ورزشي

اینترنت، فضایی بكر برای كسب و كارهای ورزشی

در برنامه "دانشكده اقتصاد ورزشی" دوشنبه 18 شهریور، دكتر عباس فرهمندمهر، كارآفرین و اقتصاددان، درباره كسب و كارهای اینترنتی توضیحاتی را ارائه كرد.

1398/06/19
09:05

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دكتر عباس فرهمندمهر، كارآفرین و اقتصاددان، در ارتباط با كسب و كارهای اینترنتی اظهار كرد: معمولاً وقتی درباره كسب و كارهای اینترنتی در حوزه ورزش صحبت می شود، خیلی از همكاران كسب و كارهای اینترنتی در حوزه ورزش را از فضای كلی كسب و كارهای اینترنتی جدا می كنند؛ در حالیكه ما نمی توانیم كسب و كارهای ورزشی را خیلی از فضای كلی اقتصادی كشور جدا كنیم. در اصل ما یك جزء از یك كل به نام اقتصاد كشور هستیم.

وی، به آمار اتصال به اینترنت در دنیا اشاره كرد و گفت: در سال 2019 یك آماری از یك وب سایت معتبر و رسمی ارائه شد كه واقعاً تكان دهنده است. طبق این آمار در حال حاضر بیش از 5 میلیارد نفر از تلفن همراه استفاده می كنند. از این تعداد بیش از 4 میلیارد و 300 میلیون نفر به اینترنت وصل هستند و بیش از 6 ساعت و 40 دقیقه در روز در فضای اینترنت گشت زنی می كنند؛ در واقع از طریق تلفن همراه به فضایی متصل هستند كه در آن می توان خدمات متنوعی را به مخاطبین ارائه داد و كسب درآمد كرد. از تعداد افراد متصل به اینترنت تلفن همراه، بیش از 3 میلیارد نفر عضو صفحات اجتماعی مختلف هستند.

دكتر فرهمندمهر، ادامه داد: روزانه بیش از نیم میلیون نفر برای اولین بار به فضای اینترنت اتصال پیدا می كنند؛ یعنی اگر بازارهای قبل توسط كمپانی های بزرگ، وب سایت ها و كسب و كارهای اینترنتی بزرگتر اشغال شده باشد هم روزانه 500 هزار نفر می توانند به عنوان مشتری جدید شما ثبت شوند و به آنها خدمات ارائه بدهید. در كشور ایران فقط در اپلیكیشن اینستاگرام 32 میلیون كاربر ثبت شده اند كه یك فضای بكر برای كسب و كار است. جالب اینجاست كه در سال 2018 شانزده میلیون نفر ایرانی برای اولین بار به اینترنت متصل شدند.

وی، خاطرنشان كرد: در این بازار همانطور كه افراد مختلف می توانند با هزینه های خیلی كم وب سایت خود را راه بیاندازند و خدمات خود را ارائه بدهد، درصد شكست هم بالاست.

برنامه دانشكده اقتصاد ورزشی، روزهای دوشنبه ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده اقتصاد ورزشی