دانشکده اقتصاد ورزشی سه شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده اقتصاد ورزشي

سرمایه، مهمترین مؤلفه توسعه خدمات ورزشی

برنامه "دانشکده اقتصاد ورزشی" دوشنبه 11 شهریور، در گفتگو با دکتر مهدی صادقی شاهدانی، رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع)، به بررسی مهمترین مؤلفه های توسعه خدمات ورزشی پرداخت.

1398/06/11
21:14

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ دکتر مهدی صادقی شاهدانی، رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع)، در ارتباط با تأمین مالی سرمایه گذاریهای بخش ورزشی عنوان کرد: وقتی بخواهیم خدمات ورزشی توسعه پیدا کند، باید چند مؤلفه را مورد توجه قرار دهیم تا خدمات ایجاد شود و مردم بتوانند از آن خدمات ورزشی بهره لازم را ببرند. اولین و مهمترین مسئله، سرمایه گذاری است.
وی، تصریح کرد: خدمات ورزشی سرمایه بر هستند و نیاز داریم که سرمایه گذاریهای لازم در رابطه با تولید این خدمات انجام شود. بخش عمده ای از سرمایه گذاریها می تواند توسط مردم تأمین شود. بخش خصوصی دارایی های مالی را در اختیار دارد که می تواند در حیطه های مختلف مورد استفاده قرار دهد. اگر این بخش انگیزه های اقتصادی لازم را داشته باشد، مردم علاقه مند هستند که سرمایه خود را در آن سرمایه گذاری کنند.
دکتر صادقی شاهدانی، به لزوم حمایت نهادهای مختلف به بخش تولید تأکید کرد و گفت: همه سرمایه مورد نیاز بخش تولید خدمات ورزشی را نمی توان توسط مردم تأمین کرد و نیاز است که نهادهای دیگری در این بخش کمک کنند. در رابطه با تأمین مالی سرمایه گذاریها 2 نهاد بسیار مهم داریم:1- بازار پول که شبکه بانکی از آن نمایندگی می کند 2- بازار سرمایه که نهادهای مختلف بازار سرمایه نمودی از فعالیت های آن هستند.
رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق، در ارتباط با تأمین سرمایه بخش تولید توسط شبکه های بانکی و بازار سرمایه اظهار کرد:با توجه به شرایطی که امروز شبکه بانکی دارد، شاید خیلی نتوان امید داشت که شبکه بانکی بتواند بخش قابل توجهی از تأمین مالی ورزش را عهده دار شود؛ زیرا شبکه بانکی ما در این سالها با چالشهای متعددی مواجه بوده و کمبود منابع بانکی موجب شده آنطور که باید و شاید نتواند منابع بانکی را در اختیار کارآفرینان قرار دهد.
بازار سرمایه امروز شرایط مطلوبی دارد و پتانسیل های بسیار خوبی در آن نهفته است. ما باید بتوانیم هم از توان ابزاری بازار سرمایه استفاده کنیم و هم اینکه نهادهای جدیدی را ایجاد کنیم تا از طریق آنها سرمایه گذاریهای بخش ورزش توسعه پیدا کند.
برنامه دانشکده اقتصاد ورزشی، روزهای دوشنبه ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده اقتصاد ورزشی