از ساعت به مدت

رادیو ورزش

دانشكده حقوق ورزشي

رفتار ناهمسو مجامع بین المللی با شعارهای المپیك

برنامه "دانشكده حقوق ورزشی" یكشنبه 12 آبان، با حضور دكتر احمد یوسفی، دكترای حقوق خصوصی از فرانسه و دكترای افتخاری حقوق ورزشی از روسیه، به موضوع شعارهای المپیك و نوع رفتار مجامع بین المللی برابر این شعارها اختصاص داشت.

1398/08/13
08:49

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر احمد یوسفی، دكترای حقوق ورزشی، در خصوص اهداف برپایی بازیهای المپیك اظهار داشت: هدف برپایی مسابقات المپیك بیشتر وحدت تمام ملت ها و حتی كشورهای فاقد ورزش بوده است. تلاش شده كه همه انسانها با هر رنگ، زبان، مذهب و قومیتی كه هستند، در كنار هم قرار بگیرند، با هم مسابقه بدهند و تمام اختلافات را كنار بگذارند. بعد از جنگ های خونین جهانی كه صورت گرفت، این مسابقات تلاش كرد كشورهایی كه تا دیروز مقابل هم صف آرایی می كردند را در زمین مسابقات كنار هم قرار دهد.
وی، در مقابل این گفته كه به نظر می رسد امروزه شعارهای المپیك تا حدودی رنگ و بوی سیاسی گرفته اند، بیان كرد: متأسفانه مدتی است كه مجامع بین المللی تلاش می كنند با ورود مسائل سیاسی به موضوعاتی، فدراسیون ها و ورزشكاران ما را از یك سری فعالیت های ورزشی محروم كنند.
دكتر یوسفی، تصریح كرد: سوالی كه اینجا وجود دارد، این است كه اگر شخصی صرف نظر از عقاید و زبان كه به عنوان منشور المپیك شناخته می شوند، در مقابل بازیكنی بازی نكند، آیا برخلاف منشور المپیك است و قطعاً پاسخ خیر است. طبیعتاً وقتی بازیكن در مسابقه شركت نمی كند، یك محرومیت كلی برای وی وجود دارد كه آن هم از دست دادن مدال است. آیا این محرومیت كفایت نمی كند و مجامع بین المللی حتماً باید دست روی فعالیت یا عدم فعالیت یك فدراسیون بگذارند؟ آیا این اقدام كه سایر ورزشكاران را به خاطر یك ورزشكار محروم كنیم، مغایر با شعارهای المپییك نیست؟
برنامه دانشكده حقوق ورزشی، روزهای یكشنبه ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده حقوق ورزشی