دانشکده حقوق ورزشی یك شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده حقوق ورزشي

رفتار ناهمسو مجامع بین المللی با شعارهای المپیک

برنامه "دانشکده حقوق ورزشی" یکشنبه 12 آبان، با حضور دکتر احمد یوسفی، دکترای حقوق خصوصی از فرانسه و دکترای افتخاری حقوق ورزشی از روسیه، به موضوع شعارهای المپیک و نوع رفتار مجامع بین المللی برابر این شعارها اختصاص داشت.

1398/08/13
08:49

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر احمد یوسفی، دکترای حقوق ورزشی، در خصوص اهداف برپایی بازیهای المپیک اظهار داشت: هدف برپایی مسابقات المپیک بیشتر وحدت تمام ملت ها و حتی کشورهای فاقد ورزش بوده است. تلاش شده که همه انسانها با هر رنگ، زبان، مذهب و قومیتی که هستند، در کنار هم قرار بگیرند، با هم مسابقه بدهند و تمام اختلافات را کنار بگذارند. بعد از جنگ های خونین جهانی که صورت گرفت، این مسابقات تلاش کرد کشورهایی که تا دیروز مقابل هم صف آرایی می کردند را در زمین مسابقات کنار هم قرار دهد.
وی، در مقابل این گفته که به نظر می رسد امروزه شعارهای المپیک تا حدودی رنگ و بوی سیاسی گرفته اند، بیان کرد: متأسفانه مدتی است که مجامع بین المللی تلاش می کنند با ورود مسائل سیاسی به موضوعاتی، فدراسیون ها و ورزشکاران ما را از یک سری فعالیت های ورزشی محروم کنند.
دکتر یوسفی، تصریح کرد: سوالی که اینجا وجود دارد، این است که اگر شخصی صرف نظر از عقاید و زبان که به عنوان منشور المپیک شناخته می شوند، در مقابل بازیکنی بازی نکند، آیا برخلاف منشور المپیک است و قطعاً پاسخ خیر است. طبیعتاً وقتی بازیکن در مسابقه شرکت نمی کند، یک محرومیت کلی برای وی وجود دارد که آن هم از دست دادن مدال است. آیا این محرومیت کفایت نمی کند و مجامع بین المللی حتماً باید دست روی فعالیت یا عدم فعالیت یک فدراسیون بگذارند؟ آیا این اقدام که سایر ورزشکاران را به خاطر یک ورزشکار محروم کنیم، مغایر با شعارهای المپییک نیست؟
برنامه دانشکده حقوق ورزشی، روزهای یکشنبه ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده حقوق ورزشی