دانشکده حقوق ورزشی یك شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده حقوق ورزشي

وظایف کمیته تعیین وضعیت فدراسیون ها

برنامه "دانشکده حقوق ورزشی" یکشنبه 28 مهر، با حضور دکتر احمد یوسفی، دکترای حقوق خصوصی از فرانسه و دکترای افتخاری حقوق ورزشی از روسیه، به بررسی وظایف کمیته تعیین وضعیت اختصاص داشت.

1398/07/28
15:31

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر احمد یوسفی، دکترای حقوق ورزشی، به تشریح وظایف کمیته تعیین وضعیت پرداخت و گفت: در مراجع ورزشی از جمله فیفا، کمیته ای تحت عنوان تعیین وضعیت وجود داشت؛ البته در فدراسیون فوتبال این کمیته قبلاً وجود خارجی به عنوان یک کمیته مستقل را نداشت و بعضاً کمیته انضباطی به آن ورود می کرد. مشکلات و جنجال هایی که در باشگاه های ورزشی و به خصوص در فوتبال به وجود آمده بود، این نیاز را ایجاد کرد که خودمان را با قوانین بین الملل همسو کنیم و کمیته ای را تحت عنوان کمیته تعیین وضعیت تشکیل دهیم.
وی تصریح کرد: کمیته تعیین وضعیت یک آیین نامه دادرسی را در بخش کمیته انضباطی در حدود 21 ماده به تصویب رساند تا بازیکنان و باشگاه هایی که قراردادی را منعقد می کنند، قبل از اینکه مجوز ورود به بازیها را داشته باشند، کمیته تعیین وضعیت نسبت به وضعیت آنها رسیدگی کرده و مشکلاتشان را برطرف کند.
دکتر یوسفی، با بیان اینکه آیین دادرسی کمیته و وضعیت بازیکنان در سال 1396 به تصویب رسید، اظهار کرد: صلاحیت ذاتی که در بحث کمیته تعیین وضعیت وجود دارد، اظهارنظر به قراردادهای فی مابین بازیکنان و باشگاه هاست که در چه محدوده ای تصویب شده است. کمیته تعیین وضعیت می تواند تحت قالب یک مرجع قضایی تصمیماتی را در فدراسیون بگیرد که لازم الاجرا هستند.
برنامه دانشکده حقوق ورزشی، با اجرای زمانی، روزهای یکشنبه ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده حقوق ورزشی