از ساعت به مدت

رادیو ورزش

دانشكده حقوق ورزشي

وظایف كمیته تعیین وضعیت فدراسیون ها

برنامه "دانشكده حقوق ورزشی" یكشنبه 28 مهر، با حضور دكتر احمد یوسفی، دكترای حقوق خصوصی از فرانسه و دكترای افتخاری حقوق ورزشی از روسیه، به بررسی وظایف كمیته تعیین وضعیت اختصاص داشت.

1398/07/28
15:31

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر احمد یوسفی، دكترای حقوق ورزشی، به تشریح وظایف كمیته تعیین وضعیت پرداخت و گفت: در مراجع ورزشی از جمله فیفا، كمیته ای تحت عنوان تعیین وضعیت وجود داشت؛ البته در فدراسیون فوتبال این كمیته قبلاً وجود خارجی به عنوان یك كمیته مستقل را نداشت و بعضاً كمیته انضباطی به آن ورود می كرد. مشكلات و جنجال هایی كه در باشگاه های ورزشی و به خصوص در فوتبال به وجود آمده بود، این نیاز را ایجاد كرد كه خودمان را با قوانین بین الملل همسو كنیم و كمیته ای را تحت عنوان كمیته تعیین وضعیت تشكیل دهیم.
وی تصریح كرد: كمیته تعیین وضعیت یك آیین نامه دادرسی را در بخش كمیته انضباطی در حدود 21 ماده به تصویب رساند تا بازیكنان و باشگاه هایی كه قراردادی را منعقد می كنند، قبل از اینكه مجوز ورود به بازیها را داشته باشند، كمیته تعیین وضعیت نسبت به وضعیت آنها رسیدگی كرده و مشكلاتشان را برطرف كند.
دكتر یوسفی، با بیان اینكه آیین دادرسی كمیته و وضعیت بازیكنان در سال 1396 به تصویب رسید، اظهار كرد: صلاحیت ذاتی كه در بحث كمیته تعیین وضعیت وجود دارد، اظهارنظر به قراردادهای فی مابین بازیكنان و باشگاه هاست كه در چه محدوده ای تصویب شده است. كمیته تعیین وضعیت می تواند تحت قالب یك مرجع قضایی تصمیماتی را در فدراسیون بگیرد كه لازم الاجرا هستند.
برنامه دانشكده حقوق ورزشی، با اجرای زمانی، روزهای یكشنبه ساعت 13:05 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
دانشكده حقوق ورزشی