دانشکده حقوق ورزشی یك شنبه از ساعت 13:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده حقوق ورزشي

ابعاد حقوقی نمایندگان در انعقاد قراردادهای ورزشی

برنامه "دانشکده حقوق ورزشی" یکشنبه 6 مرداد، با حضور دکتر احمد یوسفی، دکترای حقوق خصوصی از فرانسه و دکترای افتخاری حقوق ورزشی از روسیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم تحقیقات، به بحث نمایندگی انعقاد قراردادهای ورزشی اختصاص داشت.

1398/05/07
09:20

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ورزش؛ دکتر احمد یوسفی، دکترای حقوق خصوصی و حقوق ورزشی، در خصوص موضوع برنامه گفت: قالب قرارداد که توسط یک نماینده یا وکیل تنظیم می شود، دارای ابعاد مختلف است. محدوده اختیاراتی که برای نماینده تبیین شده، مشخص است. اگر به نماینده اختیاراتی بدهند که شما در این محدوده قراردادی را تنظیم کن، در صورتیکه فراتر از آن محدوده قراردادی را تنظیم کند یا یک سری مسائلی را عنوان کند که از محدوده آن ورزشکار خارج باشد یا یک سری مسائل را پنهان کند، دارای ابعاد حقوق است؛ به طور مثال باشگاهی قراردادی را با ورزشکاری منعقد می کند؛ زمان، فصل و امکان چانه زنی با ورزشکاران دیگر را از دست می دهد و در این زمان با یک سری مسائل مواجه می شود که نماینده آن را کتمان کرده است.

وی، در پاسخ به این پرسش که آیا دفاتر ویژه ای در داخل کشور وجود دارد که فعالیت های حقوقی ورزشی را انجام بدهند و ورزشکاران برای مسائل حقوقی با خیال راحت به این دفاتر رجوع کنند، بیان کرد: افرادی که در این زمینه مجوزهایی را از مراجع ذیصلاح مثل FIFA برای ایجنت بودن می گیرند؛ فدراسیون های مطبوعه در داخل کشور هم آن را تأیید می کنند و مجوزی را برای وی صادر می کنند، غالباً قائم به شخص است.

در حال حاضر در دنیا یک مقداری شکل و شمایل وکیل به عنوان یک شخص حقیقی از بین رفته است. در دنیا عمدتاً سعی می شود که دفاتری را به عنوان دفاتر حقوقی تشکیل بدهند که این دفاتر متشکل از چندین وکیل یا نماینده است و خدماتی را ارائه می دهد. تا آنجاییکه بنده در اطلاع هستم، دفاتری با عنوان مؤسسه که کاری در زمینه حقوق ورزشی داشته باشد، وجود ندارد.

برنامه دانشکده حقوق ورزشی، روزهای یکشنبه هر هفته، ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده حقوق ورزشی