دانشکده روانشناسی ورزشی شنبه از ساعت 12:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دانشكده روانشناسي ورزشي

رئیس كمیسیون ورزش انجمن روانشناسی ورزشی در گفت‌وگو با رادیو ورزش عنوان كرد اثرات مخرب شبکه‌های اجتماعی بر زندگی قهرمانی

در برنامه "دانشکده روانشناسی ورزشی" شنبه 29 تیر، دکتر خسرو حمزه، رئیس کمیسیون ورزش انجمن روانشناسی ورزشی، درباره تأثیرات منفی شبکه های اجتماعی بر سیر صعودی یک قهرمان توضیحاتی را بیان کرد.

1398/04/29
20:41

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو ورزش؛ دکتر خسرو حمزه، رئیس کمیسیون ورزش انجمن روانشناسی ورزشی، در ارتباط با حضور قهرمان در شبکه های اجتماعی اظهار داشت: شبکه های اجتماعی در عین اینکه به کسب اطلاعات و سرگرمی افراد کمک خواهند کرد، می توانند مشکلاتی هم داشته باشند. ورزشکاری که می خواهد ورزش قهرمانی خود را دنبال کند، باید بپذیرد قرار نیست او در استفاده از شبکه های اجتماعی به اندازه دوستان و اقوام که ورزش قهرمانی انجام نمی دهند، وقت بگذارد؛ زیرا یک سری موضوعات وجود دارد که برای ورزش قهرمانی غیر مفید است.

دکتر حمزه، در پاسخ به این سوال که یک ورزشکار باید بیشتر به زمان استفاده از فضای مجازی توجه کند یا محتوای آن، بیان کرد: به هر دو مسئله باید توجه کند. مسئله ای که در شبکه های اجتماعی وجود دارد، این است که شما نمی توانید بر اخباری که قرار است آنجا ببینی کنترل داشته باشی. قهرمانان برای حضور در مسابقات خصوصاً یک رویداد ورزشی مهم دچار فشار روانی می شوند. در آن دوران باید به شنیده های خود و آنچه که می بینند، خیلی توجه کنند. این افراد نباید آزاد باشند که هر چیزی را بخوانند، نگاه کنند یا بشنوند، حتی از اطرافیانشان.

وی ادامه داد: بسیاری از قهرمانان بزرگ نسبت به این مسائل آگاهی دارند و رعایت می کنند. این قهرمانان مخصوصاً در روزهای نزدیک به مسابقات مهم کمتر خودشان را در دسترس قرار می دهند؛ زیرا ممکن است افراد، حتی دوستانشان حرف هایی بزنند که علی رغم خیرخواهی، حرف های مفیدی نیست. شبکه های اجتماعی هم دقیقاً همچین کاری انجام می دهند؛ به طور مثال ممکن است یک قهرمان که برای مسابقه ای آماده می شود، به طور اتفاقی در شبکه مجازی ببیند که از حریفش تمجیدهای اضافه ای شده است یا یک پیشکسوت قدیمی درباره این قهرمان نظراتی داده که باب میل وی نیست. این مسائل می تواند ذهن یک قهرمان را بهم بریزد و در مسابقه عملکرد خوبی از خود نشان ندهد.

برنامه دانشکده روانشناسی ورزشی، با اجرای کاظمی، روزهای شنبه ساعت 12:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دانشکده روانشناسی ورزشی